۱۰ روش جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات

جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات

بدلیجات و زیورآلات، یکی از مهم‌ ترین اکسسوری هایی هستند که ما در طول روز از آن‌ ها استفاده می‌ کنیم. در محل کار، بیرون از منزل با دوستان، مناسبت‌ های خاص، مهمانی، جشن، عروسی و غیره در تمامی این موارد ما از بدلیجات خاص و مورد علاقه خود استفاده می‌ کنیم. مهم نیست که شما چه لباسی را به تن می‌ کنید، زیورآلات و بدلیجات خاص همیشه ظاهر شما را زیباتر و آراسته تر می‌ کنند. اما با این‌ حال با گذشت زمان و استفاده مکرر از زیورآلات، ظاهر آن‌ ها ممکن است دچار تغییر رنگ و یا کدری شده و حتی در اثر ضربه و یا برخورد با دیگر اکسسوری ها، دچار خراش و بریدگی های سطحی در قطعات شود. در چنین شرایطی می‌ توانید بدلیجات خاص خود را با استفاده از روش ها و تعمیرات تخصصی، همچون روز اول درخشان و منحصر به‌ فرد نمایید. در حال‌ حاضر نیز راهکار های متعددی در دسترس هستند که با توجه به آن‌ ها، می‌ توانید از تغییر رنگ بدلیجات و زیورآلات خود جلوگیری کنید. پس با ما در ادامه مقاله با روش های جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات همراه باشید.

چگونه می‌ توان از تغییر رنگ بدلیجات جلوگیری کرد؟

فرایند کدر شدن و تغییر رنگ بدلیجات در صورت عدم نگهداری مناسب و یا استفاده نادرست از آن‌ ها، امری بسیار طبیعی بوده و همچنین ممکن است قطعات آن‌ ها دچار خراش و یا آسیب‌ دیدگی نیز شوند. در حال‌ حاضر نیز خوشبختانه روش‌ های بسیار متعددی برای جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات قابل‌ استفاده هستند که با توجه به آن‌ ها، می‌ توانید بدلیجات مورد علاقه خود را همانند روز اول درخشان نگه دارید.

از مهم‌ ترین رروش های جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

عدم تماس با رطوبت در نگهداری طولانی مدت

برای نگهداری اصولی از بدلیجات خود، اطمینان حاصل کنید که تمامی تکه‌ های بدلیجات قبل‌ از نگه‌داری در جعبه و یا استفاده، کاملاً خشک و تمیز هستند. زیرا فلزات و آلیاژ های به‌ کار رفته در بدلیجات، ممکن است در مجاورت طولانی‌ مدت با رطوبت، دچار کدری و یا تغییر رنگ شوند. بنابراین توصیه می‌ شود برای نگهداری از بدلیجات خود در محفظه و در مناطق شرجی و حاوی رطوبت، از پد های جذب کننده رطوبت در داخل جعبه‌ ها استفاده نمایید.

عدم استفاده از بدلیجات در استخر

یکی دیگر از بهترین روش‌ های جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات، استفاده نکردن آن‌ ها به هنگام رفتن به استخر است. زیرا کلر موجود در آب استخر، می‌ تواند به‌ مرور سبب آسیب به درخشندگی زیورآلات و همچنین تغییر رنگ آن‌ ها شود. بنابراین توصیه می‌ شود قبل‌ از ورود به استخر، زیورآلات و اکسسوری های خود را خارج نموده و از ایجاد هرگونه آسیب در نمای آن‌ ها جلوگیری نمایید.

پوشیدن بدلیجات بعد از حاضر شدن

مواردی همچون مواد آرایشی مانند کرم پودر، رژگونه و غیره، اسپری مو، عطر، اسپری خوشبو کننده و ادکلن می‌ توانند سبب تغییر رنگ بدلیجات شوند. همچنین این موارد علاوه‌ بر تأثیر در رنگ بدلیجات، می‌ توانند به‌ مرور زمان با ایجاد جرم و کثیفی بر روی بدلیجات، سبب کدری و آسیب به زیبایی آن‌ ها شوند. بنابراین بهتر است از بدلیجات خود پس‌ از حاضر شدن کامل استفاده کرده و از تماس مستقیم آن‌ ها با این موارد جلوگیری نمایید.

عدم تماس بدلیجات با مواد شیمیایی قوی

یکی دیگر از راه‌ های مراقبت از عدم تغییر رنگ بدلیجات و زیورآلات، عدم مجاورت آن‌ ها با مواد شیمیایی است. در هنگام شستشوی ظروف، استحمام، کار با مواد شیمیایی قوی و غیره از تماس مداوم بدلیجات با این موارد جلوگیری نمایید. زیرا مواد شیمیایی به‌ ویژه مواد تمیز کننده قوی، می‌ توانند به‌ مرور سبب آسیب به قطعات بدلیجات شده و با تغییر رنگ آن‌ ها، زیبایی و درخشندگی زیورآلات را تحت تأثیر قرار دهند.

نگهداری از بدلیجات ژوپینگ

نگهداری درست از بدلیجات

قرار گرفتن طولانی‌ مدت بدلیجات ارزان قیمت در مجاورت هوا در زمانی‌ که از آن‌ ها استفاده کنید، می‌ تواند به‌ مرور به دلیل ذرات گرد و غبار و کثیفی در هوا، سبب تغییر رنگ آن‌ ها شود. بنابراین بهتر است در زمان استفاده نکردن از برخی بدلیجات خود، آن‌ ها را در جعبه‌ ها و محفظه‌ های بسیار مناسب نگهداری کرده و از تماس هوا و هرگونه رطوبت و مواد شیمیایی با آن‌ ها جلوگیری نمایید.

در هنگام خواب، زیورآلات خود را خارج کنید

بسیاری از افراد به‌ ویژه بانوان، عادت دارند که با بدلیجات خود به رختخواب بروند. اما باید گفت که بدلیجات در هنگام خواب، ممکن است دچار کج شدن، شکستگی و یا پارگی شده و همچنین عرق بدن سبب تغییر رنگ آن‌ ها به‌ مرور زمان شود. بنابراین قبل‌ از خواب، بدلیجات و اکسسوری های خود را از بدن خارج کرده و آن‌ ها را تا استفاده بعدی، در جای خشک و مناسب قرار دهید.

استفاده از پاک‌ کننده زیورآلات

پاک‌ کننده زیورآلات، یک مواد منحصر به‌ فرد جهت تمیز کردن بدلیجات و جواهرات و همچنین رفع کدری آن‌ ها است و هیچ‌ گونه آسیب و صدمه‌ ای نیز به آلیاژ و سنگ‌ ها وارد نمی‌کند. بنابراین به‌ جای استفاده از روش‌ های خانگی و آسیب به ظاهر و درخشندگی زیورآلات، می‌ توانید از پاک‌ کننده زیورآلات برای از بین بردن انواع آلودگی، جرم ها و کدری از روی سطح بدلیجات استفاده کرده و شفافیت و درخشش آن‌ ها را بازگردانید.

دیگر روش‌ های جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات عبارتند از:

  • در هنگام تمیز کردن بدلیجات محبوب خود، از مواد شیمیایی و شوینده قوی استفاده نکنید.
  • برای پاک کردن سطح قطعات بدلیجات خود، از دستمال‌ های مرطوب و نرم برای جلوگیری از ایجاد خراش و آسیب به آن‌ ها استفاده کنید.
  • به‌ هیچ‌ عنوان ادکلن و عطر های خود را بر روی بدلیجات و اکسسوری خود اسپری نکنید.
  • در صورت فعالیت مداوم در محیط‌ های پرتنش و پر از گرد و غبار، بهتر است از اکسسوری و بدلیجات خود استفاده نکنید.
  • برای عدم تغییر رنگ زیورآلات و حفظ کیفیت آن‌ ها در استفاده‌ مداوم، می‌ توانید از بدلیجات ضد حساسیت و رنگ ثابت همچون بدلیجات ژوپینگ اصل استفاده نمایید.

نحوه نگهداری از بدلیجات ژوپینگ

همان‌ طور که مطلع هستید، بدلیجات اصل ژوپینگ، دارای خاصیت رنگ ثابت و ضد حساسیت هستند و در اثر استفاده مکرر نیز دچار کدری و کاهش درخشندگی نخواهند شد. اما با این‌ حال این بدلیجات نیز ساخته‌ شده از فلز و آلیاژ های بخصوصی هستند و ممکن است در اثر استفاده نادرست و نگهداری غیر اصولی و همچنین تماس با مواد شیمیایی قوی و اسیدی، ظاهر آن‌ ها دچار برخی صدمات و آسیب‌ ها شود. بنابراین بهتر است برای حفظ زیبایی و شفافیت بدلیجات ژوپینگ خود، آن‌ ها را در محفظه‌ ها و جعبه‌ های جدا از هم و در شرایط خشک نگهداری کرده و در آخرین مرحله برای آماده شدن از آن‌ ها استفاده کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از روش های جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات ژوپینگ نیز می‌ توانید به صفحه ۶ نکته برای نگهداری از بدلیجات ژوپینگ آسیا استار مراجعه نمایید.

در پایان

شرکت آسیا استار، نماینده رسمی بدلیجات ژوپینگ در ایران است و انواع اکسسوری و بدلیجات عمده در برند اصلی ژوپینگ را در تنوع بسیار بالا همراه با قیمت مناسب عرضه می‌ کند. شما عزیزان می‌ توانید برای خرید عمده بدلیجات ژوپینگ و انواع اکسسوری از معتبرترین برند های جهانی، به مجموعه آسیا استار مراجعه کرده و جهت دریافت اطلاعات بیشتر برای خرید بدلیجات عمده آنلاین نیز، با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
×

 asiastarjewelry

×