بهترین گوشواره برای فرم صورت شما

بهترین گوشواره برای فرم صورت شما

همانطور که ممکن است بدانید استفاده از بدلیجات از زمان ‌های گذشته تا به امروز در میان افراد بسیار مرسوم بوده و رفته ‌رفته با پیشرفت صنعت استایل و مد، دنیای بدلیجات و زیورآلات هم گسترش ‌یافته و بسیار متنوع شده ‌است.

انتخاب و نحوه ست کردن بعضی از بدلیجات با فرم بدن و نوع استایل همواره برای برخی افراد دشوار و سخت بوده و حساسیت در هنگام خرید آن ‌ها بسیار بالا می ‌باشد. یکی از این بدلیجات گوشواره است که به دلیل تنوع در مدل ‌ها، اندازه‌ ها و رنگ ‌بندی آن ‌ها انتخاب بهترین گوشواره برای فرم صورت شما، مدل مو و نوع سلیقه موضوع بسیار حساس و دشواری است.

در ادامه این مقاله قصد داریم تاریخچه گوشواره، انواع آن و چگونگی انتخاب آن‌ براساس فرم صورت را مورد مطالعه قرار داده و بررسی نماییم. پس با ما در ادامه همراه باشید.

تاریخچه‌ گوشواره از گذشته تا کنون

گوشواره یکی از بدلیجات یا جواهراتی است که به لاله گوش متصل شده و سبب زیبایی در زنان و مردان می ‌شود. گوشواره از گذشته تا کنون در فرهنگ‌ های مختلفی استفاده می‌ شده و علاوه ‌بر بانوان، بسیاری از آقایان هم از گوشواره جهت زینت بخشیدن به فرم صورت خود استفاده می ‌کرده اند.

از تاریخچه گوشواره در ایران می ‌توان به پیدایش اولین گوشواره در تمدن ایلام، در آثار بجا مانده از پیکره‌ های تخت ‌جمشید که در میان مردان کاربرد داشته و مربوط به ۲۵۰۰ سال قبل می ‌باشد، و همچنین پیدایش مرد نمکی در معدن نمک استان زنجان که در دوران ساسانی می‌زیسته و بر گوش چپ خود گوشواره داشته ‌است اشاره کرد.

در فرهنگ‌ های غربی هم می‌ توان اولین نشانه‌ های استفاده از گوشواره را به زنان آفریقایی نسبت داده که با گذشت زمان و گسترده‌ تر شدن فرهنگ استفاده از گوشواره، مردان قاره آسیا، اروپا و آمریکای شمالی هم از آن استفاده می‌کردند.

انواع مدل ‌های گوشواره در بدلیجات

گوشواره‌ ها در بدلیجات و جواهرات دارای انواع متنوعی از جنس و شکل می ‌باشند که مطابق با نوع سلیقه و فرم صورت افراد انتخاب می ‌شوند. از جمله برخی از اشکال پرکاربرد گوشواره عبارتند از:

 • مدل گوشواره میخی

گوشواره ‌های میخی یکی از پرطرفدارترین انواع گوشواره ‌ها هستند که انواع آن می ‌تواند از یک نماد خاص و یا به ‌صورت نگین دار باشند که مدل نگین دار آن از محبوبیت بالایی برخوردار است. در صورتی‌ که به یک نماد و یا نشان خاصی علاقه‌ مند هستید، می ‌توانید گوشواره میخی آن را خریداری کرده و استفاده نمایید.

 • حلقه‌ ای

گوشواره ‌های حلقه ‌ای جزء سبک کلاسیک محسوب شده ولی با این‌ حال شکل‌ ها و مدل‌ های مختلفی از آن در بازار امروزی عرضه می ‌شود که این نوع هم از طرفداران خاص خود برخوردار است. گوشواره حلقه ‌ای همانطور که از نامش پیداست، به شکل حلقه بوده و پشت و جلوی گوش را می ‌پوشاند. گوشواره ‌های حلقه‌ای در بازار در ابعاد و سایز های متنوعی در جنس ‌های گوناگون وجود دارند که می ‌توانید هر کدام از آن ‌ها را مطابق با سلیقه خود انتخاب نمایید.

 • بخیه‌ ای

مدل بخیه‌ ای به گوشواره‌ های گفته می‌ شود که قسمت تزئینی آن‌ ها در جلوی گوش و در سوراخ اول گوش بوده و سپس قسمت نخ مانند آن از سوراخ دوم گوش رد شده و ظاهری زیبا را خلق می‌کند. این سبک از گوشواره ‌ها بسیار ساده بوده و می‌توان از آن ‌ها در مهمانی‌ ها و دورهمی ها استفاده نمود ولی متناسب برای استفاده‌ روزانه نمی ‌باشند. زیرا این مدل از گوشواره‌ ها به گوش چفت نشده و هر لحظه ممکن است از گوش خارج شده و گم شوند و به‌ همین دلیل استفاده از آن‌ها  به دقت بالایی احتیاج خواهد داشت.

 • آویزه

گوشواره‌ های آویزی در زیر لاله گوش آویزان شده و مدل ‌های آن می‌ تواند ترکیبی از سنگ‌ های تزئینی و فلز و یا تنها فلز باشد و این نوع گوشواره مناسب با انواع مدل مو بوده و به‌ راحتی ست می ‌شوند.

 • مدل فشرده

یکی از جدیدترین مدل ‌های گوشواره در بدلیجات، مدل فشرده‌ است که این گوشواره‌ ها شعاع کمتری داشته و محکم به گوش متصل و چفت می ‌شوند. این نوع از گوشواره‌ ها به دلیل ضخامت بیشترشان با نوع حلقه ‌ای متفاوت بوده و به مو گیر نمی کند و استفاده از آن‌ ها بسیار بی‌دردسر و آسان بوده و با هر استایلی قابل ست کردن می ‌باشد.

انواع مدل ‌های گوشواره متناسب با فرم صورت

انتخاب بهترین گوشواره برای فرم صورت شما باید با آگاهی از فرم صورت انجام شود. به‌ طور کلی فرم صورت انسان به ۷ دسته کشیده، گرد، قلبی، لوزی، بیضی، مربعی و مثلثی تقسیم می ‌شود که هر یک از آن ‌ها را به‌طور جداگانه بررسی خواهیم کرد.

 • صورت با فرم کشیده

در صورت‌ های کشیده یا مستطیلی گونه ‌ها برجستگی نداشته و امتداد چانه و پیشانی در یک راستا قرار دارد و فرم صورت به شکل دراز و کشیده می ‌باشد. افراد دارای صورت کشیده بهتر است از گوشواره‌ هایی استفاده کنند که فرم صورت آن‌ ها را کمی تو پرتر نشان دهد. استفاده از گوشواره‌ های حلقه‌ای، گوشواره‌ های دارای آویز کوتاه، گوشواره‌ های میخی و گوشواره ‌های خوشه دار به این افراد توصیه‌ شده که علاوه‌ بر توپر نشان ‌دادن فرم صورت آن‌ها سبب زیبایی در استایل چهره این افراد نیز می ‌شود.

 • صورت با فرم گرد

در صورت‌ های دارای فرم گرد، بینی در مرکز صورت قرار داشته و چانه، گونه ‌ها و پیشانی با فاصله یکسانی از بینی قرار دارند و در این مدل صورت ‌ها استخوان چانه، فک و گونه بزرگ بوده و چانه آن‌ ها به شکل مخروطی نمی‌ باشند. افراد دارای صورت‌ های گرد بهتر است از گوشواره‌ های آویز دار بلند استفاده کرده تا فرم صورتشان کشیده‌ تر دیده شود. به کار بردن از گوشواره ‌های اشکی و لوستر شکل، گوشواره‌ های بلند و دارای اشکال هندسی ناموزون مناسب با این فرم صورت بوده و گوشواره ‌های میخی و حلقه ‌ای به افراد دارای صورت گرد توصیه نمی ‌شود. زیرا علاوه‌ بر گرد کردن فرم صورت آن ‌ها، نمای صورت را تپل تر جلوه می‌کند.

 • صورت با فرم قلبی

در این فرم صورت پیشانی کشیده، چانه باریک و کوچک بوده و گونه ‌ها استخوانی و بزرگ و صورت به شکل مخروطی و قلبی می ‌باشد. افراد دارای صورت ‌های قلبی‌شکل بهتر است از گوشواره‌ هایی استفاده کنند که فرم صورت آن ‌ها را متوازن‌ تر نشان دهد. گوشواره ‌های آویزی، گوشواره ‌های اشکی، گوشواره ‌های حلقه‌ای، گوشواره‌ های مثلثی معکوس و گوشواره‌ هایی که انتهای آن‌ ها به‌ صورت گرد و یا بیضی می ‌باشد مناسب افراد دارای صورت فرم قلبی است.

 • صورت با فرم لوزی

در صورت‌ های دارای فرم لوزی گونه پهن‌ تر از پیشانی بوده و به شکل لوزی است. استفاده از گوشواره ‌های اشکی کوچک، گوشواره ‌های میخی، گوشواره ‌های بیضی‌شکل، گوشواره‌ های آویز کوتاه، گوشواره ‌های گلابی شکل و مثلثی‌ شکل و گوشواره‌ های گرد برای این افراد توصیه‌ شده که به تناسب در چهره این افراد کمک شایانی می ‌بخشد.

 • صورت با فرم بیضی

در این فرم، پهنای پیشانی و فک با یکدیگر برابر بوده و گونه‌ ها استخوانی و بزرگ هستند و عرض فک و پیشانی از گونه‌ ها کمتر می ‌باشد. این افراد بهتر است از گوشواره ‌های میخی ساده، گوشواره‌ های مثلثی ‌شکل، گوشواره ‌های مرواریدی و گوشواره ‌های آویز کوتاه استفاده نمایند.

 • صورت با فرم مربعی

در فرم صورت مربعی ‌شکل، عرض پیشانی با فک برابر بوده و چانه به شکل مربع یا تخت می ‌باشد. گونه‌ ها در این فرم دارای برجستگی کمتری بوده و طول صورت با عرض آن برابر است و صورت به شکل مربع می ‌باشد. گوشواره‌ های حلقه‌ ای گرد، گوشواره ‌های بلند دارای انحنا و گوشواره ‌های اشکی بهترین گوشواره برای فرم صورت شما بوده و گوشواره ‌های میخی و مربعی ‌شکل برای این افراد توصیه نمی ‌شود.

 • صورت با فرم مثلثی

در این صورت ‌ها چانه نازک و تیز و عرض پیشانی زیاد و صورت به شکل مثلث است. استفاده از گوشواره ‌های اشکی یا آویزی و گوشواره‌ های گرد برای این افراد مناسب می ‌باشد.

جهت خرید انواع گوشواره‌ بدلیجات و همچنین سایر بدلیجات می ‌توانید به فروشگاه آسیا استار، نمایندگی رسمی ژوپینگ در ایران مراجعه نمایید. تمامی بدلیجات قابل ارائه در این فروشگاه تماماً ارجینال و ضد حساسیت بوده و دارای ضمانت کیفیت هستند که با مناسب ‌ترین قیمت ارائه می شوند.

کارشناسان آسیا استار می توانند راهنمایی شما جهت انتخاب و خرید بهترین گوشواره برای فرم صورت شما باشند.

با مراجعه به کانال تلگرامی آسیا استار که آدرس آن در وب سایت قرار شده است می توانید انواع مدل های جدید و به روز بدلیجات جهت خرید بدلیجات عمده را مشاهده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
×

 asiastarjewelry

×