سنگ ماه تولد، خواص و ویژگی ‌های آن

سنگ ماه تولد

هر ماه تولد مشخصه‌ هایی همچون سنگ ماه تولد و سمبل مخصوص به خود را دارد و این مشخصه‌ ها برای اکثریت افراد جالب و جذاب هستند.

بسیاری از ما انواع طالع بینی ‌ها که مختص به هر ماه و تولد است را کنجکاوانه و جذاب دنبال می کنیم. بسیاری از افراد سنگ ماه تولد خود دو ویژگی ‌های منحصر به ‌فرد آن را دنبال کرده و مشخصه ‌های آن را به خوبی می ‌شناسند. بسیاری از افراد در هنگام خرید زیور آلات و بدلیجات نیز با توجه و اهمیت به این ‌موضوع به‌ دنبال سنگ ماه تولد خود و استفاده از آن با هدف هرچه زیباتر شدن ظاهر خود هستند.

در واقع این تفکر و اعتقاد ریشه در گذشته‌ های بسیار دور دارد که اغلب افراد به آن معتقد هستند و به آیندگان ما نیز مطمئناً خواهد رسید.

سنگ متولیدن هر ماه

انواع سنگ ‌های متولدین هر ماه علاوه ‌بر زیبایی و جذابیت منحصر به ‌فرد آن ‌ها، بنا بر اعتقادات پیشینیان و همچنین ویژگی های علمی موجود در این رابطه کاربرد های بسیار مؤثری در درمان بسیاری از اختلالات و بیماری ‌ها نیز دارند.

انواع سنگ‌ های مختص متولدین هر ماه عبارتند از:

 • سنگ ماه تولد فروردین ‌ماه

سنگ مختص فروردین ماهی ‌ها در واقع چندین سنگ مختلف و خاص است. سنگ‌های گارنت، جاسپر، الماس، یاقوت قرمز و عقیق سرخ سنگ‌ های مختص فروردین ماهی ‌ها است که هرکدام ویژگی‌ ها و خواص منحصر به ‌فرد خود را دارند. به عنوان مثال یاقوت سرخ سنگ شانس و یک سنگ خوش ‌یمن برای فروردین ماهی ‌ها است که بسیار محبوب در بین متولدین این ماه نیز می باشد. براساس اعتقادی که درمورد سنگ این ماه یعنی یاقوت سرخ وجود دارد افزایش سلامتی، کسب ثروت و موفقیت در انجام امور است.

از دیگر ویژگی‌ ها و خواص این سنگ زیبا برای متولدین فروردین‌ ماه در امان ماندن از بیماری ‌های اپیدمی و ویروسی و همچنین درمان تب است.

 • سنگ ماه تولد اردیبهشت‌ ماه

این ماه زیبای بهاری نیز شامل چندین سنگ برای متولید خود می باشد. مثل زمرد، مالاکیت، آمیتیست، کوارتز و عقیق.

هرکدام از این سنگ‌ ها دارای رنگ و ویژگی‌ های مختص به خود هستند.

سنگ مالاکیت یا مرمر

این سنگ زیبا که به آن مرمر سبز نیز گفته می شود یک سنگ معدنی است. از خواص این سنگ به خواب رفتن راحت کودک، محفوظ ماندن از چشم زخم و ارواح است.

 • سنگ ماه تولد خرداد ماه

از سنگ ‌های ماه تولد خرداد ماهی‌ ها می ‌توان به مروارید، کهربا، سنگ ماه، در کوهی و آکوا آمارین اشاره کرد.

آکوا آمارین

سنگ آکوا آمارین که در کشور ما به یاقوت کبود معروف است و از دیرباز نماد امید، سلامتی و جوانی بوده‌ است به رنگ آبی اقیانوسی است. در واقع معنی لغت آکوا آمارین به معنی آب دریا است. از دیگر خواص این سنگ زیبا آرام بخشی آن می ‌باشد.

 • سنگ ماه تولد تیر ماه

سگ ماه متولدین اولین ماه تابستان نیز شامل چند سنگ زیبا همچون اوپال، توپاز، سیترین، زمرد و یاقوت سرخ اشاره کرد.

سنگ اوپال

سنگ اوپال از سنگ ‌های قیمتی با ظاهری بسیار زیبا به‌ صورت نیمه شفاف و به رنگ ‌های رز گلد، سفید و مشکی است. از ویژگی ‌های سنگ اوپال می ‌توان به خلاقیت و حافظه، افزایش تقویت سیستم ایمنی بدن و تنظیم سوخت ‌و ساز آن اشاره کرد.

 • سنگ ماه تولد متولدین مرداد ماه

از سنگ ‌های متولدین مرداد ماه می‌توان به سنگ چشم‌ گربه ‌ای و سنگ زبرجد اشاره کرد.

سنگ چشم‌گربه ‌ای

سنگ چشم‌گربه ‌ای سنگ نیمه قیمتی و بسیار خوش‌ رنگ می‌ باشد. از ویژگی ‌های این سنگ زیبا می ‌توان به در امان ماندن از چشم‌ زخم و آرامش‌ بخشی اشاره کرد.

 • سنگ ماه تولد متولدین شهریور ماه

سنگ لاجورد‌‌ و یاقوت کبود سنگ متولید شهریور است.

یاقوت کبود

عقیده بر این است که یاقوت کبود دارای خاصیت شفا بخشی است و تأثیر آن بر روی سلول‌ های پوست، مو و ناخن بسیار است. کاهش درد در برابر بیماری ‌های روماتیسم، جلوگیری از خون ‌ریزی و درمان سرگیجه، بهبود سیستم عصبی و جلوگیری از ریزش مو از دیگر ویژگی ‌های این سنگ می‌باشد.

 • سنگ ماه متولدین مهر ماه

سنگ ‌های یشم، مرجان، الماس و کوارتز ازجمله سنگ ‌های مختص متولدین ماه اول پاییز است. سنگ یشم زیبایی خاص و منحصر به ‌فردی دارد به همین دلیل نیز از دیرباز بسیار مورد توجه بوده‌است.

 • سنگ متولدین آبان ‌ماه

سنگ‌ های مختص متولدین آبان ‌ماه نیز از چندین سنگ با نام‌ های سنگ ‌های سیترین، توپاز، تورمالین و گارنت می ‌باشد.

سیترین

سنگ سیترین جهت درمان افسردگی، اضطراب و عصبانیت بسیار مؤثر است.

سنگ سیترین سوخت ‌و ساز را در بدن افزایش می‌دهد که موجب بهبود سیستم ایمنی روده‌ ها و هضم دستگاه گوارش می ‌شود و بسیار تأثیرگذار در بهبود عوارض دیابت و مشکلات غددی می ‌باشد‌. رنگ این سنگ پرخاصیت از طیف رنگی لیمویی تا قهوه ‌ای سوخته است.

 • سنگ متولدین آذر ماه

سنگ زیبا و پرطرف‌دار متولدین این ماه زیبای پاییزی سنگ زیبای فیروزه با رنگ خاص و فوق ‌العاده آن است. سنگ فیروزه به‌عنوان سنگ حامی نام‌ برده می‌شود. به ‌طوری‌که در اروپا بسیاری از خلبانان و مهمانداران هواپیما برای ایمنی در سفر از سنگ فیروزه به همراه خود استفاده می‌کنند. زیرا عقیده بر این است که این سنگ پرخاصیت مانع از سقوط می شود. از دیگر خواص و ویژگی‌های سنگ فیروزه می‌ توان به خاصیت ضد افسردگی، نشاط ‌آوری، بهبود التهابات پوستی، افزایش سوی چشم‌ ها و تأثیر بسیار آن بر روی عملکرد کبد اشاره کرد.

 • سنگ متولدین دی ‌ماه

سنگ ماه تولد متولدین دی ‌ماه سنگ گارنت است.

سنگ گارنت در واقع از دیرباز به‌ عنوان سنگ حامی مسافران کشتی شناخته می شده است. این سنگ بسیار مؤثر در تقویت چشم، درمان بیماری ‌های زنانگی و قاعدگی و همچنین درمان سرطان اشاره کرد.

 • سنگ متولدین بهمن‌ ماه

سنگ متولدین بهمن‌ ماه آمیتیست، سنگ کریستالی بنفش رنگی است که ضد اضطراب و آرامش ‌بخش است. این سنگ جهت درمان بدخوابی و کابوس‌ های شبانه بسیار موثر است. از دیگر خواص سنگ متولدین بهمن ماه می ‌توان به جلوگیری از مسمومیت در آن اشاره کرد.

 • سنگ متولدین اسفند ماه

سنگ moonstone سنگ مختص متولدین اسفند ماه است. رنگ این سنگ به رنگ ‌های مختلف و متنوعی در طبیعت یافت می‌شود که معروف ‌ترین آن ‌ها به رنگ سفید و شیری است. اعتقادات در مورد این سنگ آن را هدیه ‌ای از طرف ماه می‌دانند. تنظیم غدد هورمونی، جلوگیری از حملات عصبی همچو صرع، میگرن و فراوانی شیر در دوران بارداری ازجمله ویژگی ‌ها و خواص سنگ متولدین اسفند ماه می ‌باشد.

همان‌طور که گفته شد آگاهی در مورد سنگ و سمبل خاص متولدین هر ماه جالب و جذاب است، امیدواریم با مطالعه این مقاله هم لذت کافی را در مورد شناخت انواع سنگ ‌های مختص متولدین هر ماه برده باشید و هم با شناخت درمورد ویژگی ‌ها و خواص هر یک از این سنگ ‌های زیبا و پرخاصیت در موارد خاص مثل تهیه هدیه برای عزیزان خود از این مقاله کمک بگیرید.

شما عزیزان می‌توانید از سنگ مختص متولدین هر ماه برای سفارش دستبند، انگشتر، گردنبند و هر زیورآلات دیگری که مد نظرتان باشد جهت تهیه هدیه ‌ای خاص و ویژه طرح مورد نظرتان را سفارش دهید و به زیباترین شکل ممکن آن را تهیه نمایید.

شرکت بازرگانی آسیا استار به عنوان نمایندگی رسمی بدلیجات عمده ژوپینگ در کشور زیباترین زیورآلات و بدلیجات را با مرغوب ‌ترین کیفیت در دسترس شما عزیزان قرار می ‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
×

 asiastarjewelry

×