معرفی انواع سرویس بدلیجات

انواع سرویس بدلیجات

بدلیجات و زیورآلات در جنس ‌های متنوع و در کیفیت‌ های متفاوت تولید شده و به بازار عرضه می ‌شوند.

انواع بدلیجات از متریال هایی چون مس، رادیوم، برنج، استیل، نقره، تیتانیوم و غیره و یا ترکیبی از آلیاژهای این فلزات بوده که هر کدام دارای ویژگی‌ ها و خصوصیات منحصر به ‌فردی هستند. فروش و خرید و بدلیجات به دو صورت خرید تک و خرید سرویس انجام می ‌شود که بدلیجات تک به‌ معنای تک انگشتر، دستبند تک، گردنبند تک و یا جفت گوشواره است و سرویس بدلیجات دارای دو نوع ست و نیم ست می ‌باشد که در ادامه به بررسی انواع سرویس بدلیجات خواهیم پرداخت.

معرفی سرویس کامل بدلیجات

سرویس کامل بدلیجات شامل انگشتر، دستبند، یک جفت گوشواره و گردنبند زنجیر دار است. استفاده از سرویس بدلیجات عموماً در مراسمات عروسی بوده و برای دختران جوان مدل ‌های ظریف و ساده آن‌ ها توصیه می ‌شود. این سرویس ‌ها دارای جنس ‌های متفاوتی هستند و به صورت‌ های ساده، نگین دار، تراش‌ خورده و غیره و در رنگ های سفید، زرد طلایی، رز گلد و طرح های طلا در بازار قابل خرید می ‌باشند. عوامل بسیاری در انتخاب نوع سرویس‌ های بدلیجات تأثیرگذار است که از این عوامل می ‌توان به رنگ پوست، نوع استایل، فرم صورت و انگشتان دست و همچنین سلیقه افراد اشاره کرد.

معرفی نیم ست بدلیجات

نیم ست‌ بدلیجات برخلاف سرویس کامل، شامل ۲ تا ۳ تکه از بدلیجات مانند ترکیب یک جفت گوشواره و گردنبند، ترکیب گردنبند و دستبند و گوشواره، ترکیب دستبند و انگشتر و غیره می ‌شود و مانند ست‌ ها و سرویس های کامل دارای رنگ ‌ها و طرح‌ های مختلفی بوده و از جنس‌ های متنوع فلزات ساخته می‌ شوند. استفاده از نیم ست‌ ها در مهمانی‌ ها و دورهمی ها و حتی استایل ‌های روزمره امکان ‌پذیر بوده و می ‌توان با دیگر بدلیجات آن ‌ها را ست کرده و به کار برد.

تفاوت‌ ها و شباهت‌ های نیم ست و سرویس ‌های کامل

از جمله تفاوت های موجود در بین ست کامل و نیم ست می توان به موراد زیر شاره کرد:

 • یکی از تفاوت ‌های اصلی سرویس ها و نیم ست‌ ها، تفاوت در تعداد تکه ‌های بدلیجات است که نیم ست‌ ها همیشه یک یا دو قلم از سرویس ‌ها کمتر داشته و کامل نیستند.
 • طرفداران ست و سرویس‌ های کامل عموماً تازه عروس‌ ها و بزرگسالان بوده و در مقابل جوانان و نوجوانان خرید و استفاده از نیم ست‌ ها را بیشتر ترجیح می دهند.
 • قیمت و هزینه نیم ست‌ ها برخلاف سرویس‌ های کامل به دلیل کم بودن تکه ‌های آن‌ ها کمتر بوده و از این ‌رو دارای فروش بیشتری می ‌باشند.

از شباهت‌ های موجود عبارتند از:

 • سرویس ‌های کامل و نیم ست‌ ها از انواع فلزات با روکش‌ های متفاوت ساخته‌ شده و در رنگ ‌های متنوع مانند رز گلد، طلایی و نقره ‌ای قابل عرضه هستند.
 • هر دو نیم ست و سرویس ‌ها می‌ توانند از مدل ‌های ساده، پر نگین و تک نگین، تراش‌ خورده و طرح های طلا و جواهرات باشند.
 • از مهم‌ترین شباهت‌ های نیم ست و سرویس‌ های کامل می‌ توان به ترکیب رنگ و طرح مشترک در بین تکه‌ های آن‌ ها اشاره کرد.

انواع سرویس ‌های بدلیجات و زیورآلات

سرویس ها و نیم ست‌ ها دارای انواع متفاوت مناسب با انواع سلیقه‌ ها، استایل ها و انواع مختلف میهمانی ‌ها و مجالس هستند که در ادامه به هر یک از آن ‌ها اشاره خواهیم داشت.

 • سرویس و نیم ست‌ های فانتزی

این دسته از زیورآلات و بدلیجات که به‌ تازگی ترند شده و دارای تنوع بسیار زیادی هستند، شامل سرویس ‌های ظریف، کوچک و فانتزی می باشند که طرفداران زیادی داشته و به دلیل ظرافت در ساخت آن ‌ها قابل‌ استفاده به‌ صورت روزمره، مجالس و دورهمی ها هستند.

 • سرویس و نیم ست‌ های مجلسی

سرویس‌های مجلسی دارای نقش‌ و نگار های فراوان و با نگین ‌های ریز و درشت هستند که نمای فوق ‌العاده زیبایی داشته و بسیار خیره‌ کننده می ‌باشند. این نوع از سرویس ‌ها مناسب برای تازه‌ عروس ها و استفاده در مجالس و میهمانی ‌های بزرگ بوده و علاوه بر این ‌ها بسیار مناسب برای هدیه دادن هستند.

 • سرویس و نیم ست‌ های اسپرت

این نوع از سرویس و نیم ست‌ ها نه زیاد درشت و نه بسیار ظریف بوده، بلکه دارای زنجیرهای متوسط هستند که به دلیل اسپرت بودن آن ها هم زنان و هم مردان می‌توانند به‌ طور جداگانه و یا ست با یکدیگر از این بدلیجات استفاده کنند. این سرویس ‌ها زرق‌ و برق و نگین های فراوانی نداشته و بسیار ساده و شیک می ‌باشند.

 • سرویس و نیم ست‌ های نگین دار

این مدل از سرویس ‌ها دارای سنگ ‌های زینتی و نگین ‌های ریز و درشت بوده و بسیار شبیه به سرویس ‌های مجلسی هستند. نگین ‌های این سرویس‌ ها دارای رنگ‌ ها و جنس ‌های متفاوتی بوده و طراحان با خلق طرح‌ های متنوع و چیدمان مختلف سنگ ‌ها و نگین ها در کنار یکدیگر، سرویس و نیم ست‌ های جذاب و خارق‌ العاده‌ای را تولید کرده و به بازار عرضه می ‌کنند.

 • سرویس و نیم ست‌ های کودکانه

یکی دیگر از انواع نیم ست‌ ها و سرویس‌ های بدلیجات، سرویس ‌های مخصوص کودکان و افراد خردسال است. این سرویس‌ ها دارای اشکال گوناگون هندسی، طرح‌ های کارتونی و کودکانه بوده که توجه کودکان را به خود جلب کرده و بسیار زیبا هستند. به دلیل اینکه مخاطب این نوع از سرویس ‌ها کودکان می ‌باشند، تکه ‌های آن ‌ها بسیار ظریف و نازک ساخته‌ شده و می ‌توانند از جنس ‌های مختلف بدلیجات با رنگ ‌های متفاوت انتخاب و خریداری شوند.

 • سرویس و نیم ست‌ های سیاه‌ قلم

برخی بدلیجات و اکسسوری ها به‌ صورت سیاه‌ قلم کار شده و به بازار عرضه می ‌شوند و داری طرفداران بسیاری هستند. طرح های این سرویس ها بسیار شبیه به سرویس های طلا بوده و از ترکیب رنگ طلایی و سیاه ساخته‌ شده که به آن ‌ها بدلیجات سیاه ‌قلم گفته می ‌شود. این نوع نیم ست و سرویس ‌ها مناسب برای استفاده‌ های روزانه و میهمانی ‌ها بوده از طرح‌ ها و برندهای متفاوتی ساخته می ‌شوند که مخاطبان آن افراد بزرگسال هستند.

 • سرویس و نیم ست‌ های طرح طلا

این نوع از سرویس ‌ها با توجه به طرح های سرویس طلا ساخته‌ شده و رنگ و شکل آن ‌ها مطابق با جواهرات طلا است. به دلیل بدلی بودن این سرویس ها نسبت‌ به سرویس ‌های طلا دارای قیمت و هزینه کمتری بوده و در مقابل بسیار شبیه به جواهرات اصل هستند.

 • سرویس و نیم ست‌ های آبکاری شده

آبکاری بدلیجات با فلزات گوناگونی چون طلا، نقره، تیتانیوم، روی، استیل، و رادیوم انجام‌ شده که هر کدام از آن‌ ها ویژگی ‌ها و خصوصیات خاصی را به بدلیجات اضافه می‌کنند. برای مثال آبکاری نیم ست‌ ها و سرویس ‌ها با روکش طلا، سبب ایجاد خاصیت ضد حساسیت و عدم تغییر رنگ و همچنین ایجاد درخشندگی بیشتر در بدلیجات شده و می ‌تواند دارای رنگ‌ های طلایی، نقره‌ای و رز گلد باشد. آبکاری با روکش نقره نسبت با آبکاری طلا از قیمت پایین‌ تری برخوردار بوده و ضخامت روکش نقره بر روی بدلیجات متفاوت و دارای ثبات رنگ است. آبکاری با روکش تیتانیوم نسبت‌ به طلا و نقره از کیفیت پایین ‌تری برخوردار بوده و پس‌ از مدتی استفاده و تماس با پوست بدن دچار تغییر رنگ ‌شده و سیاه می ‌شوند.

از بهترین روکش‌ های بدلیجات در سرویس‌ ها و نیم ست‌ ها می‌ توان به آبکاری با روکش رادیوم اشاره کرد که با توجه به استفاده از ضخامت کم آن ‌ها در آبکاری زیورآلات، از دوام و طول عمر بالایی برخوردار بوده و به‌ مرور استفاده دچار تغییر رنگ نمی‌ شوند.

نکات ضروری قبل‌ از خرید انواع سرویس ‌های بدلیجات

پیش از خرید انواع سرویس بدلیجات توصیه می شود به این نکات توجه داشته باشید:

 • اولین و مهم‌ ترین نکته در خرید سرویس ‌های بدلیجات، خرید آن‌ ها از مراکز و فروشگاه‌ های معتبر است. خرید از این مراکز، سبب آسودگی خیال خریدار از سلامت و اصل بودن بدلیجات شده و می ‌توانید آن‌ ها را با مناسب ‌ترین قیمت در ازای بهترین کیفیت خریداری نمایید.
 • در هنگام خرید بدلیجات مارک دار و برند، حتماً به نشانه‌ های اصل بودن آن‌ ها توجه کرده و از کلاهبرداری افراد سودجو در فروش بدلیجات تقلبی به ‌جای بدلیجات اصل جلوگیری کنید. به عنوان مثال بدلیجات اصل ژوپینگ دارای نشان حک‌ شده‌ی شرکت تولیدی (ژوپینگ) بر روی بدنه خود بوده و رنگ طلایی آن‌ ها به رنگ رزگلد متمایل است که می‌توان با تشخیص این علائم در بدلیجات، زیورآلات اصل ژوپینگ را خریداری نمایید. توصیه می شود مطالعه مقاله تشخیص بدلیجات ژوپینگ تقلبی و اصل را از دست ندهید.
 • در هنگام خرید سرویس ‌های بدلیجات نگین دار، حتماً به نحوه قرارگیری نگین ‌ها و سنگ‌ ها بر روی بدلیجات و سالم بودن آن ‌ها توجه کرده و از خرید سرویس ‌هایی که نگین آن ‌ها لق بوده و دارای جایگاه درستی نمی ‌باشند، خودداری کنید.

شرکت آسیا استار وارد کننده و نماینده رسمی بدلیجات ژوپینگ در ایران بوده و به ‌عنوان یک مرکز بزرگ و معتبر به فروش عمده و خرد این بدلیجات مشغول به فعالیت می است.

فروشگاه آسیا استار علاوه‌ بر فروش بدلیجات ژوپینگ، دارای سرویس ‌ها و نیم ست‌ های برند های معتبر جهانی است و تمامی محصولات خود را با تضمین سلامت و کیفیت آن‌ ها با مناسب‌ترین قیمت به مشتریان خود عرضه می‌کند.

جهت مشاهده جدیدترین مدل انواع بدلیجات به آدرس اینستاگرام آسیا استار مراجعه نمایید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
×

 asiastarjewelry

×