راهنمای ست کردن بدلیجات با یکدیگر

ست کردن بدلیجات با یکدیگر

همه ما کم‌ و بیش با بدلیجات آشنا بوده و اطلاعاتی از جنس آن‌ ها، نحوه ست کردن آن ‌ها با یکدیگر و همچنین با انواع لباس را داریم. استفاده از بدلیجات در زمان‌ های نه‌ چندان دور مرسوم نبوده و افراد از طلا و نقره به‌ عنوان زیورآلات استفاده می‌کردند. ولی با گذشت زمان و پیشرفت در صنعت مد و استایل، کاربرد آن ها افزایش‌ یافته و به دلیل تنوع در دنیای زیورآلات و همچنین گران ‌تر شدن جواهرات طلا، در دنیای امروزی زنان و مردان از بدلیجات بیش از پیش استفاده می‌کنند.

بدلیجات از متریال ‌های گوناگونی همچون فلز، چوب، شیشه، رزین، پارچه و غیره تشکیل می‌ شوند و دارای تنوع بالایی در رنگ و طرح هستند. بدلیجات فلزی از فلزاتی مانند مس، نقره، تیتانیوم، رادیوم، برنج، استیل با روکش‌ ها و آبکاری های متفاوت ساخته‌ شده و در رنگ ‌های طلایی، زرد طلایی و رز گلد به بازار عرضه می‌ شوند.

بدلیجات و زیورآلات توسط افراد هم به‌ صورت تک و هم به‌ صورت ست با یکدیگر استفاده می ‌شوند. بدلیجات ست می ‌توانند از یک سرویس بوده و تکه‌ های آن مشابه با یکدیگر باشند و یا می‌تواند به‌ صورت تک خریداری‌ شده و به نسبت رنگ، جنس و نوع استایل با یکدیگر ترکیب‌ شده و استفاده شوند.

بدلیجات از تکه ‌هایی چون انگشتر، دستبند، گردنبند، یک جفت گوشواره، پابند و غیره تشکیل شده‌اند و این زیورآلات بر اساس نوع متریال و کیفیتی که در ساخت آن‌ها به‌ کار رفته است در بازار دارای قیمت ‌های متفاوتی هستند.

چگونگی و نحوه ست کردن تکه ‌های بدلیجات با یکدیگر دارای آداب و قوانینی است که رعایت این اصول ها سبب زیباتر شدن استایل و نمای خیره‌کننده ‌ای می ‌شود.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا با برخی از قوانین ست کردن بدلیجات با یکدیگر آشنا شده و هر یک از آن ‌ها را به‌ طور جداگانه مورد بررسی قرار دهیم. در صورت تمایل در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

چگونگی ست کردن بدلیجات با یکدیگر

یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ های ست کردن زیورآلات با هم، هماهنگی و وجود هارمونی در بدلیجاتی است که قصد داریم آن ‌ها را در استایل خود با یکدیگر ترکیب کرده و استفاده کنیم. این هماهنگی می ‌تواند در ترکیب رنگ آن‌ ها با یکدیگر، اندازه‌ آن‌ ها براساس ظرافت و درشتی، و یا هم ‌جنس بودن آن ‌ها با یکدیگر باشد. برخی اوقات این هارمونی و هماهنگی در تضاد و ترکیب بدلیجات به‌ وجود آمده و استایل را تبدیل به سبکی مدرن کرده و خاص جلوه می‌ کند.

اولین نکته در ست کردن بدلیجات با یکدیگر، توجه به اندام و استایل خود است. اگر شما پوستی تیره دارید استفاده از زیورآلات طلا و ست کردن بدلیجات طلایی‌ رنگ برای استایل و رنگ پوست شما بسیار مناسب بوده و اگر اندام کشیده ‌ای دارید، استفاده از زنجیر های بلند و انگشترهای درشت و همچنین بدلیجاتی که دارای اشکال هندسی می ‌باشند برای شما توصیه می ‌شود.

ترکیب سبک سنتی و مدرن بدلیجات با یکدیگر

یکی دیگر از راه‌ های ست کردن بدلیجات با یکدیگر، ترکیب سبک سنتی زیورآلات با سبک مدرن است. ترکیب سبک سنتی و مدرنیته در دنیای امروزی مد و استایل چشمگیر بوده و بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته ‌است. برای مثال شما می ‌توانید از دستبند های بافت در طرح‌ های قدیمی در کنار دستبند های نازک امروزی و استیل استفاده کرده و یا از گوشواره‌ هایی در مدل ‌ها و نقش‌ و نگارهای سبک کلاسیک با گردنبند های مدرن و شبیه به گوشواره‌ ها استفاده کرده و آن‌ ها را با یکدیگر از لحاظ رنگ، طرح و اندازه ست نمایید.

استفاده از یک بدلیجات به‌عنوان معیار

یکی از رایج ‌ترین روش‌ های ست کردن بدلیجات با یکدیگر، قرار دادن یک تکه از بدلیجات به‌عنوان معیار و ست کردن بقیه بدلیجات با آن است. بسیاری از افراد بدون اینکه خود آگاه باشند از این روش برای ست کردن استایل‌های روزانه خود استفاده کرده و درعین سادگی بسیار زیبا جلوه می‌کنند.

به عنوان مثال شما یک ساعت خاص و گران‌ قیمت را در دست داشته و می ‌خواهید سایر تکه ‌های زیورآلات مانند انگشتر و دستبند را با آن ست کنید. برای این کار اندازه ساعت، رنگ آن و همچنین جنس آن را مدنظر قرار داده و اگر ساعت ریز باشد از دستبند های ساده و انگشترهای نازک استفاده می‌ کنید تا ساعت بیشتر جلب توجه کرده و نمای دستبند و انگشتر بیشتر از ساعت نباشد.

ترکیب رنگ بدلیجات و ست آن‌ ها با یکدیگر

ترکیب رنگ بدلیجات با یکدیگر و یک ‌رنگ بودن آن ‌ها یکی دیگر از روش‌ های ست کردن بدلیجات با هم است که این روش ست بسیار رایج بوده و در استایل‌ های روزانه و میهمانی ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه ‌بر به کار بردن بدلیجات یک‌ رنگ در سبک خود، می ‌توانید از ترکیب رنگ‌ های گوناگون در ست زیورآلات استفاده کرده و استایلی بی ‌نظیر را خلق کنید.

برای مثال در ترکیب دستبند ها با یکدیگر می‌ توانید از رنگ‌ های نود و ملایم آن ‌ها استفاده کرده و یا یک گردنبند به رنگ سبز را با بدلیجات نقره‌ای ست کرده و استفاده کنید. ترکیب بدلیجات نگین دار مانند انگشترهای دارای نگین رنگی با بدلیجات نقره ‌ای و یا طلایی یکی دیگر از راه ‌های ست بوده که ظاهری بسیار گرم و زیبا را به وجود می‌ آورند.

استفاده از انگشتر و دستبند در ست بدلیجات

انگشتر و دستبند دو عضو اصلی ست کردن بدلیجات با یکدیگر هستند که در استایل ‌های امروزی استفاده از ۲ یا چند انگشتر بر روی انگشتان به‌ عنوان انگشترهای حلقه‌ای و بندانگشتی بسیار پرطرف‌دار بوده و می ‌توان آن‌ ها را با سایر تکه‌ های بدلیجات ست نمود. استفاده از یک یا چند دستبند و ست کردن آن ‌ها با دیگر زیورآلات نسبت به سایر بدلیجات بسیار آسان بوده و به‌ راحتی می ‌توان دستبند خود را با گردنبند، ساعت، انگشتر و غیره هماهنگ کرده و به کار برد. شما می ‌توانید رنگ دستبندها را با نگین گردنبند، با رنگ گوشواره و یا جنس انگشترتان ست کرده و هیچ محدودیتی در ست آن ‌ها وجود نخواهد داشت.

ست بدلیجات با توجه به نوع لباس

یکی دیگر از روش‌ های ست کردن بدلیجات با یکدیگر، دقت به نوع لباس، رنگ و استایل خود است. برای مثال اگر طرح و رنگ لباس شما شلوغ است، استفاده از زیورآلات پر نقش و نگار و ست کردن آن‌ ها با هم، علاوه‌ بر ظاهری شلوغ، نمای زیبایی نخواهد داشت و بدلیجات شما مورد توجه نخواهد بود.

برای لباس‌ های پر طرح و رنگ، بهتر است از بدلیجات ساده در اندازه‌ های گوناگون و تک‌ رنگ و همچنین ست کردن آن ‌ها با یکدیگر استفاده کرده تا نمای زیبا و خیره‌ کننده را به وجود آورند. به کار بردن زیورآلات شلوغ و پر زرق‌ و برق زمانی زیبا است که برای لباس‌ های ساده و دارای طرح ‌های خلوت بکار برده شوند.

راهنمای ست کردن بدلیجات با لباس را اینجا بخوانید.

ترکیب گردنبندها و ست آن ها با یکدیگر

برای ست کردن ۲ یا چند گردنبند با یکدیگر بهتر است از گردنبند هایی با طول ‌های متفاوت و یک جنس استفاده شود. استفاده از چند گردنبند با طول‌ های یکسان، علاوه‌ بر گره خوردن زنجیره آن‌ ها با یکدیگر، بسیار شلوغ به ‌نظر رسیده و نمای جذابی را نخواهد داشت.

برای ترکیب گردنبندها با هم، باید یک گردنبند را به‌عنوان چوکر انتخاب کرده که طولی کوتاه تری داشته و حدوداً ۴۱ سانت است و گردنبندهای دیگر را به فاصله‌ های ۵ سانت از یکدیگر انداخته تا علاوه‌بر تماس نداشتن آن ‌ها با هم، نمایی زیبا و شیک را به وجود آورند. برای ست کردن اینگونه از بدلیجات و گردنبند ها با هم، بهتر است از لباس‌ های ساده و طرح ‌های خلوت استفاده کنید تا گردنبندها بیشتر نما داشته باشند.

شرکت بازرگانی آسیا استار در تهران بزرگترین واردکننده رسمی بدلیجات عمده و دارای نمایندگی رسمی بدلیجات ژوپینگ در ایران بوده و علاوه ‌بر محصولات ژوپینگ، دارای بدلیجات با برندهای مطرح و معتبر جهانی می ‌باشد.

تمامی بدلیجات این مجموعه همگی اصل و ضد حساسیت بوده و رنگ آن ‌ها ثابت است و همچنین دارای ضمانت از طرف فروشنده می ‌باشند. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت و یا فروشگاه آسیا استار، تمامی بدلیجات این فروشگاه را از نزدیک مشاهده کرده و آن ‌ها را با یکدیگر ست و خریداری نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
×

 asiastarjewelry

×