نحوه ست کردن بدلیجات با لباس

ست کردن بدلیجات با لباس

بدلیجات و زیورآلات بدون شک پارت مهمی از صنعت مد و استایل را تشکیل می ‌دهند. به‌ گونه ‌ای که نحوه ست کردن بدلیجات با لباس مناسب می‌ تواند جلوه ‌ای زیبا و باشکوه را در ظاهر شما خلق کند. چگونگی انتخاب بدلیجات مناسب با استایل و رنگ لباس مورد نظر می ‌تواند بسیار مهم باشد، به‌گونه‌ ای که اگر خوب استفاده نشود ممکن است نمایی ناهمگون و ظاهری نامناسب را به وجود آورد.

استفاده ‌کنندگان از زیورآلات در سرتاسر جهان اغلب زنان و دختران هستند و به دلیل تنوع در لباس و استایل بانوان، تنوع در زیورآلات و بدلیجات مختص آن ها هم متعاقباً بسیار است.

گاهی هنگام رفتن به مهمانی، انتخاب بدلیجات و یا جواهرات مناسب ظاهر ممکن است کمی برایتان سخت و دشوار باشد و یا تجربه کرده‌ باشید که برای بیرون رفتن با یک استایل کژوال از چه زیورآلاتی استفاده کنید که ظاهری آراسته و زیبا داشته باشید.

نکات ست کردن بدلیجات با لباس

در ادامه مطلب به بررسی چند نکته ساده در ارتباط با نحوه استفاده از بدلیجات و زیورآلات متناسب با لباس‌ ها و استایل های گوناگون و همچنین ست کردن زیورآلات با انواع لباس‌ های گرم و سرد خواهیم پرداخت.

بدلیجات متناسب با مناسبت ‌ها و مهمانی ‌های کوچک

زیورآلاتی که استفاده می‌کنید باید متناسب با مناسبتی باشندکه قصد رفتن به آن را دارید. مهمانی ‌های کوچک مانند تولد، دورهمی ها، جشن ‌های کوچک قبل یا بعد از عروسی و … نیاز به جواهرات و بدلیجاتی دارند که عموماً متفاوت از سایر مهمانی ‌ها است.

لباس‌ های پوشیده شده در مهمانی‌های نیمه ‌رسمی پیراهن‌ های کوتاه و یا بلند زنانه ساده، بلوز شلوار رسمی و شومیز و دامن هستند که زرق برق نداشته و بسیار ساده هستند. از بدلیجات مناسب جهت استفاده در مهمانی ‌های نیمه‌ رسمی، میتوان به بدلیجات دست ‌ساز همچون بدلیجات پارچه ‌ای، بدلیجات فشن، بدلیجات نخ ‌های مکرومه که در ساخت گوشواره ‌ها و گردنبند ها استفاده می ‌شود، بدلیجات تلفیقی از جنس های فلز و پارچه ای و بدلیجات ساده و مدرن اشاره کرد.

بدلیجات سنتی هم می ‌تواند با برخی از استایل های مهمانی ‌های کوچک متناسب باشد. هرچه بدلیجات مورد استفاده در این دورهمی ها ساده‌ تر باشد، جلوه‌ای زیباتر و شیک‌ تری خواهد داشت.

بدلیجات متناسب با مهمانی ‌های بزرگ

مهمانی ‌های بزرگ جزء مهمانی ‌های رسمی بوده و لباس ‌ها و جواهرات مورد استفاده در این مهمانی ‌ها نیز باید رسمی باشد. پیراهن‌ های پوشیده شده در این مراسم‌ ها، پیراهن‌ های بلند زنانه هستند که اغلب برای رسمی ‌تر نشان‌دادن این لباس‌ ها بر روی آن‌ ها سنگ‌ دوزی و یا سوزن ‌دوزی های زیبایی انجام ‌شده است.

جهت انتخاب زیورآلات مناسب در این مهمانی ‌ها، هرچه زیورآلات پر زرق ‌و برق تر بوده و سنگ ‌ها و نگین ‌های بکار رفته در جواهرات برق بیشتری در هنگام انعکاس نور داشته باشند، بسیار شیک‌ تر و مناسب‌ تر است. ست بودن زیورآلات با هم در این مهمانی ‌ها بسیار حائز اهمیت است. به‌ طوری‌ که گوشواره، دستبند، انگشتر و گردنبند انتخابی باید با یکدیگر ست بوده و یا حداقل تا حدی از لحاظ رنگ، سایز و طرح مشابه به هم باشند تا زیباتر و یک‌ دست‌تر دیده شوند.

بدلیجات مناسب با استایل ‌های روزمره

در ست کردن بدلیجات با لباس ها، باید نکته‌ هایی را ازجمله ترکیب رنگ‌ و تلفیق لباس‌ های ساده با بدلیجات شلوغ و بزرگ، و یا ترکیب لباس‌ های شلوغ و رنگی با بدلیجات ساده بسیار حائز اهمیت است. اگر استایل روزمره‌ ای که استفاده می‌کنید ساده است و ترکیب رنگ لباس خنثی بوده و رنگی و شلوغ نمی باشد، استفاده از زیورآلات بزرگ و تک می ‌تواند مناسب باشد، و اگر لباس‌تان شلوغ و پر از رنگ است، می ‌توانید از زیورآلات کوچک و ساده استفاده کنید. استفاده از بدلیجات رنگی و بزرگ در ست کردن با لباس‌ های طرح‌دار سبب می‌شود که طرح آن ها در طرح ‌های لباس گم شده و زیبایی بدلیجات به چشم نخورد. به‌ همین دلیل بهتر است از زیورآلات ساده استفاده کنیم. استفاده از زیورآلات متضاد با طرح لباس در راستای پیشرفت مد هم می‌تواند بسیار خاص باشد.

زیورآلات و بدلیجات مناسب با استایل آقایان

امروزه علاوه‌ بر زنان، مردان هم از بدلیجات و زیورآلات استفاده می‌کنند. بدون شک بیشتر زیورآلات استفاده‌ شده توسط آقایان حلقه ازدواج است. در میهمانی ‌ها، جلسات و استایل ‌های روزمره، زیورآلاتی مخصوص آقایان طراحی‌شده است. یکی از این بدلیجات، محصولات چرمی است که دستبند های چرمی از پرفروش ‌ترین و پرطرف‌دار ترین بدلیجات در بین آقایان است.

این دستبند ها می‌توانند ساده و یا تزئین‌ شده با فلزات (طلا و نقره و مس) باشند. استفاده از زیورآلات مناسب  با تیپ آقایان (اسپرت و مجلسی) در ظاهر آنان بسیار تأثیرگذار بوده و عموماً بدلیجات بزرگ و سنگین در بازار برای آقایان طراحی می ‌شود. ولی مردان هم می‌توانند از بدلیجات ریز و خاص استفاده کرده و ظاهر خود را آراسته کنند.

زیورآلات مناسب با لباس‌ های فصل سرد

در فصل پاییز و زمستان به‌ علت سرمای هوا و برف و بارانی بودن آن، از لباس‌ های پوشیده و گرم استفاده می ‌شود و به‌ همین دلیل ممکن است گردن و مچ دست  پوشیده باشد. به همین دلیل زیورآلاتی که در این فصل استفاده می‌شود، باید متناسب با لباس‌ های پاییزی و زمستانی باشد.

برای استفاده از گردنبند، با توجه به این موضوع که یقه پوشیده‌ است، بهتر است از گردنبند های بلند و به‌ اصطلاح رو مانتویی استفاده شود. همان ‌طور که پیش از این نیز اشاره شد رنگ و جنس آن باید متناسب با رنگ و طرح لباس باشد. استفاده از رنگ طلایی زیورآلات و بدلیجات چوبی، بر روی لباس‌ های کرم و قهوه‌ای در پاییز، جلوه‌ای گرم و زیبا را به‌ ظاهر شما می‌ بخشد.

استفاده از گوشواره‌ های بلند در فصل سرما مناسب‌ تر است. زیرا در این فصل به‌ علت گذاشتن کلاه و یا شال‌ های گرم، گوشواره ‌های کوتاه دیده نشده و بهتر است از گوشواره ‌های کمی بلندتر استفاده کرد.

زیورآلات دارای آلمان ‌های شاخه و برگ و طرح ‌های روباه در فصل پاییز، و همچنین بدلیجات با طرح ‌های دانه برف، انار و گوزن در فصل زمستان با استفاده از متریال ‌های مختلف بسیار پرطرف‌دار بوده و از محبوبیت ‌های بسیاری در بین زنان و مردان برخوردار است.

شناخت ست نوع زیورآلات با لباس

زیورآلات از متریال ها و جنس‌ های متفاوتی ساخته می‌ شوند که استفاده از هرکدام مناسب با مکانی خاص می‌ باشد. بدلیجات و زیورآلات از چوب، انواع فلزات چون (طلا، نقره، مس، برنج) چرم، پارچه، مروارید و … ساخته می‌شوند که هر کدام زیبایی‌ ها و جلوه ‌های منحصربه ‌فردی دارند.

زیورآلاتی که زرق ‌و برق خاصی نداشته و استفاده از آن ‌ها راحت است معمولاً برای استایل ‌های روزمره استفاده می ‌شوند که ممکن است از چوب، چرم و یا فلزات بوده و بسیار گران ‌قیمت هم نباشند.

زیورآلاتی چون طلا و نقره که دارای ست و نیم ست هستند و در برخی از آن ‌ها از سنگ ‌های قیمتی و عیار بالای فلزات استفاده‌ شده است، مناسب استفاده در میهمانی ‌ها و مجالس خاص هستند و برای اینگونه مهمانی ‌ها به کار بردن از زیورآلات چرم و یا دست‌ساز روزانه توصیه نمی‌شود.

در پایان

فروشگاه‌ ها و مراکز فراوانی در حوزه پخش عمده و فروش زیورآلات و بدلیجات فعالیت می کنند که یکی از برترین و معتبرترین این مراکز بدون شک شرکت بازرگانی آسیا استار در تهران است که نمایندگی رسمی بدلیجات ژوپینگ و پخش عمده آن در ایران را بر عهده دارد.

بدلیجات ژوپینگ دارای انواع زیورآلات مخصوص با هر گونه استایل بوده و مطابق با مد روز است.

جهت خرید عمده بدلیجات ژوپینگ، تنها کافیست با کارشناسان و مشاوران شرکت بازرگانی آسیا استار تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
×

 asiastarjewelry

×