نکاتی که لازم است پیش ‌از خرید بدلیجات بدانید

نکات پیش از خرید بدلیجات

از گذشته تا به امروز ابزار هایی جهت زیبایی و روح بخشیدن به انسان ‌ها، بخصوص توسط زنان استفاده می شده است که به آن ‌ها زیورآلات گفته می‌ شود. زیورآلات شامل انواع مختلفی چون جواهرات، بدلیجات و … است که دنیای وسیعی را به خود اختصاص داده ‌اند. از فلز ها، سنگ‌ ها و ابزار های گوناگونی برای ساخت زیورآلات استفاده می‌ شود که هر کدام زیبایی ‌ها و جلوه‌ های منحصر به فرد خود را دارند.

زیورآلات شامل انواع انگشتر، گردنبند، گوشواره، دستبند، آویز و پابند هستند که استفاده از هرکدام زیبایی مختص به خود را دارد. امروزه در دنیای مد و استایل هر فردی به‌خصوص زنان از انواع زیورآلات استفاده کرده و ظاهر خود را زیباتر می ‌کنند.

نکات پیش از خرید بدلیجات

جهت انتخاب زیورآلات نکاتی مورد توجه است تا بدلیجات انتخابی متناسب فرد بوده و جلوه خاصی را به او ببخشد. از جمله نکات پیش از خرید بدلیجات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رنگ پوست برای خرید زیورآلات

رنگ پوست شما در انتخاب زیورآلات نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. به‌طورکلی میتوان گفت افراد دارای سه ‌رنگ پوست گرم، سرد و خنثی هستند. برای چگونگی تشخیص رنگ پوست خود دست خود را در مقابل نور خورشید قرار دهید و به رگ‌ های مچ دست خود دقت کنید. اگر رنگ رگ های دستتان سبز بود، طیف رنگ پوست شما گرم و یا به‌ اصطلاح زرد است. اگر رگ‌ های مچ دست شما متمایل به رنگ بنفش و یا آبی بود، طیف پوستتان سرد می ‌باشد و هم چنین اگر تشخیص رنگ رگ‌ ها برایتان دشوار است و نمی‌توانید بین رنگ رگ سبز و آبی یکی را انتخاب کنید، طیف پوست شما خنثی است.

افرادی که دارای رنگ پوست گرم هستند، بهتر است از رنگ زیورآلات طلایی، رز گلد و زرد استفاده نمایند.

کسانی که طیف پوست آن‌ها سرد است، استفاده از زیورآلات به رنگ نقره‌ای و آبی به آن‌ ها پیشنهاد می‌ شود، زیرا فلزات سفید هارمونی منحصربه ‌فردی با رنگ این نوع از پوست‌ ها ایجاد می‌کند.

همچنین برای پوست‌ هایی با طیف خنثی استفاده از هر دو رنگ زیورآلات و بدلیجات می‌تواند کاربردی و زیبا باشد. به‌طورکلی هر چه رنگ پوست روشن‌تر باشد، استفاده از زیورآلات با رنگ ملایم‌تر شایسته‌تر و هر چه رنگ پوست تیره‌ تر باشد، میتوان از زیورآلات تیره و یا حتی روشن هم استفاده کرد.

 • فرم بدن در انتخاب زیورآلات و بدلیجات

نکته دیگری که در هنگام خرید زیورآلات مورد توجه است فرم بدن می‌باشد. توصیه می شود پیش از خرید بدلیجات و زیورآلات به این نکات توجه داشته باشید:

فرم صورت:

برای انتخاب گوشواره قبل‌ از خرید حتماً به فرم صورت خود دقت کنید.

 • افرادی که دارای صورت الماسی هستند (گونه ‌ها پهن چانه و پیشانی باریک)، بهتر است از گوشواره‌ های بلند، منحنی‌ شکل و یا حلقه ‌ای استفاده کنند.
 • کسانی که فرم صورتشان گرد است، استفاده از زیورآلات بلند، کشیده و دارای اشکال نامنظم توصیه می‌شود.
 • برای افراد با فرم صورت مربعی (فاصله بین چانه، پیشانی و گونه ‌ها عرض برابری دارند)، استفاده از گوشواره‌ های حلقه‌ ای و آویز دار پیشنهاد می‌ شود.
 • افرادی که فرم صورتشان بیضی است (پیشانی از چانه عریض‌ تر و صورت درازتر از عرض آن می‌باشد)، می‌توانند از انواع زیورآلات آویزی استفاده کنند.
 • صورت قلبی (فک و پیشانی پهن چانه تیز)،گوشواره ‌هایی که شکل مثلثی دارند برای این افراد مناسب هستند.
 • و همچنین برای فرم صورت‌ های مستطیلی (فک، چانه و پیشانی عرض برابر دارند)، استفاده از گوشواره ‌های میخی توصیه می‌شود.

فرم انگشتان:

افرادی که انگشت ‌های کوتاه و تپل دارند، بهتر است که از انگشتر های باریک و ظریف استفاده نمایند‌، چرا که استفاده از انگشتره ای پهن، علاوه‌بر کوتاه ‌تر نشان‌دادن انگشتانشان، جلوه‌ زیبایی هم ندارد، استفاده از انگشتر هایی به رنگ سفید و نقره‌ای هم سبب کشیده‌ تر نشان دادن انگشتان می‌شود. برای این افراد انگشترهای به فرم بیضی یا مستطیلی مناسب است. افرادی که دارای انگشت ‌های بلند و کشیده هستند، می توانند از هر نوع استایل انگشتر استفاده نمایند.

فرم مچ دست:

 اگر مچ دست شما نازک است، می‌توانید از هر دستبندی به‌عنوان زیورآلات استفاده نمایید ولی اگر مچ دستتان پهن و توپر باشد، بهتر است که از دستبند های بسیار بزرگ استفاده نکرده و سراغ زیورآلات با سایز متوسط تر باشید.

فرم گردن:

افرادی که دارای گردن بلند و باریک می‌باشند، می‌توانند از اکسسوری ها و گردنبند های نازک و کوتاه استفاده نمایند و استفاده از گردنبند های بسیار بلند به آن ‌ها توصیه نمی‌ شود. همچنین افراد دارای گردن کوتاه بهتر است از دو گردنبند ظریف دوتایی و یا گردنبند های بلند استفاده نمایند تا جلوه‌ای خاص و منحصربه‌فرد داشته باشند.

 • توجه به نوع استایل شخص در خرید زیورآلات

نوع استایل فردی در انتخاب اکسسوری و زیورآلات بسیار مهم است. در هنگام خرید زیورآلات باید به این نکته توجه داشت که بدلیجات و زیورآلات را برای مصرف روزانه انتخاب می‌کنید و یا برای مجالس رسمی. برای مصارف روزانه بهتر است از زیورآلات به سبک کلاسیک، ظریف و ساده استفاده کنید تا در حین استفاده از آن ‌ها خسته نشده و دست‌ و پاگیر نباشند. همچنین بهتر است برای مجالس و میهمانی ‌ها از زیورآلات پرزرق ‌و برق و نگین دار استفاده شود. انتخاب زیورآلات متناسب با نوع استفاده از آن‌ ها می‌تواند برای شما یک خرید خوب و ماندگار را رقم بزند.

 • جنس زیورآلات

توجه به جنس زیورآلات در هنگام خرید بسیار حائز اهمیت است. آگاهی از جنس فلزات، سنگ و نگین ‌های بکار برده شده در زیورآلات می‌تواند در انتخاب آن ‌ها به شما کمک شایانی کند. با پیشرفت دنیای مد و استایل علاوه‌ بر زیورآلات طلا و نقره از فلزاتی چون مس، برنج، استیل و آلیاژ های آن‌ ها در ساخت زیورآلات استفاده می‌شود که تنوع در این فلزات بیشتر از طلا و نقره بوده و از قیمت پایین ‌تری نیز برخوردار هستند. در هنگام خرید زیورآلات حتماً به خاصیت ضد زنگ زدگی و عدم تغییر رنگ فلزات و سنگ ‌های آن ‌ها و همچنین از همه مهمتر به ویژگی ضد حساسیت بودن آن ‌ها توجه نمایید.

از برترین برند های بدلیجات که دارای تمامی ویژگی های نامبرده می باشد میتوان به بدلیجات ژوپینگ اشاره کرد. شرکت بازرگانی آسیا استار نمایندگی رسمی برند ژوپینگ در ایران بوده و تمامی زیورآلات قابل‌ فروش در این مجموعه ضد حساسیت هستند که تغییر رنگ نیز نمی‌دهند.

 • توجه به سایز زیورآلات هنگام خرید

حتماً توجه کرده‌اید و یا برایتان پیش‌ آمده است که گاهی اوقات اکسسوری ها و بدلیجاتی در فروشگاه‌ ها توجه شما را جلب می‌کنند که برای فرم بدن شما متناسب نیستند. به عنوان مثال انگشتر گشاد برای انگشتان جلوه خوبی نداشته و برعکس آن هم سبب تنگی انگشتان می‌شود و علاوه ‌بر ظاهری بد، باعث اذیت فرد هم می‌شود. درمورد گردنبند، دستبند و گوشواره هم همین موضوع صدق می‌کند. انتخاب اکسسوری مناسب و متناسب با فرم و سایز بدن در جلوه‌ زیورآلات نقش مهمی را ایفا می کند.

 • توجه به سنگ ‌ها و نگین ‌های بکار برده شده در زیورآلات

توجه به نوع و رنگ سنگ ‌ها و نگین‌ های بکار برده شده در زیورآلات و بدلیجات متناسب با سلیقه هر فرد از نکاتی است که قبل‌ از خرید آن ‌ها باید مورد توجه قرار بگیرند. سنگ ‌های اتمی و قیمتی در رنگ ‌های متنوع و ابعاد گوناگون در ساخت زیورآلات استفاده می‌شوند و به کار بردن از آن‌ ها در بدلیجات می‌تواند جلوه ‌ای منحصربه‌فرد به انگشترها، دستبندها و یا حتی آویزهای گردنبند ببخشد.

لازم به توضیح است که تمامی سنگ ‌ها و نگین‌ های استفاده‌ شده در بدلیجات موجود در شرکت بازرگانی آسیا استار همگی از برند سواروسکی و اتمی بوده که کاملاً اصل هستند و دارای درخشش و شفافیت خاصی نیز می باشند. این نگین ‌ها به‌ خوبی به بدنه فلز زیورآلات متصل شده و در استفاده‌ مکرر از آن ‌ها از بدنه جدا نشده و نمی ‌شکنند.

در پایان

در این مقاله تلاش شد نکات پیش از خرید بدلیجات و زیورآلات جهت انجام یک انتخاب صحیح شرح داده شوند. بطورکلی میتوان گفت چگونگی انتخاب زیورآلات و ست کردن آن‌ ها با استایل مورد نظر و فرم بدن، تأثیر بسیار زیادی در ظاهر افراد دارد، هر چه این انتخاب متناسب‌ تر باشد، ظاهری زیباتر و خوش ‌منظر تر را به وجود می‌ آورد.

شرکت بازرگانی آسیا استار و مشاوران و کارشناسان متخصص این مجموعه می توانند راهنمای شما در انتخاب و خرید انواع زیوآلات بصورت عمده و تک باشند. این مجموعه در انتخاب زیورآلات و بدلیجات متناسب، به دلیل تنوع و کیفیت بالا محصولات خود بدون شک بهترین گزینه برای خرید بدلیجات عمده و تک با مناسب ترین قیمت می باشد.

شرکت آسیا استار دارای بیش ‌از پانزده سال سابقه فعالیت درخشان در زمینه پخش و فروش زیورآلات و بدلیجات می باشد. این اطمینان به شما عزیزان داده خواهد شد که به دلیل تنوع در محصولات این فروشگاه، افراد با هر سبک و استایلی می توانند از این مرکز خرید کرده و از انتخاب خود خشنود و راضی باشند.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
×

 asiastarjewelry

×