کدام گردنبند مناسب کدام یقه است؟

Guide to Choosing The Right Necklace for Different Necklines

انتخاب گردنبند مناسب با انواع یقه سؤالی است که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش‌ آمده و یکی از دغدغه‌ های بانوان در ست کردن اکسسوری ‌ها با لباس‌ ها باشد. نحوه انتخاب زیورآلات متناسب با نوع و رنگ لباس در استایل افراد بسیار تأثیر داشته و به گونه ‌ای است که اگر اشتباه انتخاب شود می ‌تواند ظاهر نامناسبی را به وجود آورد. خانم‌ های شیک ‌پوش باید این را در نظر داشته باشند که گردنبند متناسب با انواع یقه کدام است و چگونه می ‌توان با لباس خود مدل گردنبند خود را ست نمود.

گردنبند ها جزء اولین و نخستین زیورآلاتی هستند که توسط بشر استفاده‌ شده و معمولاً نشانه‌ ثروت و جایگاه افراد در زمان‌ های گذشته بوده اند. گردنبند از ۲ قسمت زنجیر و آویز تشکیل‌ شده و دارای جنس ‌های متفاوتی از فلز، سنگ ‌های قیمتی، چوب، شیشه، کریستال و غیره است. به‌ طور کلی طول زنجیر گردنبند نقش مهمی را در ست کردن آن با یقه‌ های لباس داشته و می ‌توان با ارتفاع آن در گردن تشخیص داد که چه لباسی را باید با آن بر تن کرد.

گردنبند مناسب با انواع یقه

در ادامه به بررسی ست کردن و انتخاب گردنبند مناسب با انواع یقه خواهیم پرداخت، در صورت تمایل با ما همراه باشید.

 • گردنبند مناسب با لباس‌ های دارای یقه هفت

در ست کردن زیورآلات با لباس‌ های یقه هفت، بهتر است از گردنبند های آویز دار و ظریف استفاده‌ شده و طول گردنبند به گونه‌ ای باشد که در بین ۲ سینه قرار گرفته تا صورت شما نمای زیباتری داشته باشد.

استفاده از آویز ظریف در این نوع یقه به این دلیل است که استایل مربوط به گردن بوده و نباید با استفاده از آویزهای درشت و بزرگ توجه ‌ها را به سمت‌ های دیگری ببریم. آویز های زاویه‌ دار و به شکل وی برای یقه‌ های هفت مناسب بوده و طول گردنبند نباید در خیلی کوتاه و یا خیلی بلند باشد. در استایل ‌های شلوغ و یقه هفت باز هم می ‌توانید از چند گردنبند با طول ‌های متفاوت استفاده کنید.

 • گردنبند مناسب با لباس ‌های دارای یقه گرد

بیشتر لباس ‌ها دارای یقه گرد هستند و در لباس‌ های یقه گرد استفاده از گردنبند های کوتاه توصیه‌ شده و هرچه یقه بازتر باشد، طول گردنبند تا جایی نزدیک به‌ یقه متناسب تر می ‌باشد. آویز های ظریف با زنجیر های باریک و یا آویز های سنگی و مهره ‌ای در ست کردن با یقه ‌های گرد جذاب بوده به طوری که محل قرارگیری گردنبند و آویز باید در ناحیه ترقوه باشد. یقه ‌های گرد به ۲ دسته یقه ‌های گرد باز و یقه ‌های گرد بسته تقسیم می‌ شوند که در صورت پوشیدن لباس‌ های دارای یقه گرد بسته، بهتر است از گردنبند هایی با زنجیرهای بلند استفاده شود. در انتخاب گردنبند و ست کردن آن‌ها با یقه ‌های گرد تنها طول زنجیر مهم بوده و می ‌توان از هر آویزی در این استایل استفاده نمود.

 • گردنبند مناسب لباس‌ های دارای یقه اسکی

در لباس‌ های دارای یقه‌ های اسکی هر گردنبندی به‌ جز گردنبند های چوکر را می ‌توان پوشید و به‌ اصطلاح دست شما برای انتخاب باز است. گردنبند های بلند حتی به طول ۱ متر و گردنبند های کوتاه و آویزهای مختلف و یا استفاده از چند زنجیر با سایزهای مختلف در این استایل مناسب بوده و شما می ‌توانید با خیال راحت گردنبند دلخواهتان را با یقه اسکی خود ست نمایید.

 • گردنبند مناسب لباس‌ های دارای یقه قایقی

در ست کردن گردنبند با یقه‌ های قایقی از گردنبند های با زنجیره کوتاه استفاده نکنید. زیرا گردنبند در پشت یقه پنهان‌ شده و یا با یقه برخورد داشته و ظاهر زیبایی نخواهد داشت. در استایل ‌های لباس‌ هایی با یقه قایقی استفاده از گردنبند های بلند مناسب بوده و استفاده از آویزهایی به شکل گل و سنگ جلوه زیبایی خواهد داشت.

 • گردنبند مناسب با لباس‌ های دارای یقه مستطیل

 در لباس‌ های دارای یقه مستطیل به دلیل زاویه داشتن یقه، بهتر است از گردنبند های با آویز گرد استفاده کرد تا تضاد میان آن ‌ها جلوه زیبایی را خلق کند. استفاده از گردنبند های مرواریدی کوتاه و یا گردنبند هایی که به دور گردن قرار می‌گیرند برای این نوع یقه مناسب می ‌باشد. به کار بردن از گردنبند های زاویه ‌دار در این نوع یقه توصیه نشده و هرچه گردنبند کوتاه‌ تر و ظریف‌ تر باشد نمای آن زیباتر و متناسب‌تر خواهد بود.

 • گردنبند مناسب با لباس ‌های دارای یقه دکلته

برای ست کردن زیورآلات با یقه‌ های دکلته، به دلیل باز بودن کتف‌ های شما بهتر است از گردنبند هایی با طول کوتاه و یا چوکر استفاده شود تا نمای ظریف و زیبایی را به وجود آورد. گردنبند های ۲ رشته ‌ای با مروارید در لباس‌ های ساده با یقه دکلته مناسب بوده و آویزهای پر نگین و درشت با زنجیره کوتاه هم می ‌توانند زیبا جلوه کنند.

 • لباس‌ های دارای یقه کج

در لباس‌ های دارای یقه کج استفاده از گردنبند های چوکر و یا گردنبند هایی با زنجیره بلند مناسب بوده و سبب ایجاد تقارن و هماهنگی در مدل لباس می ‌شود. گردنبند های چند لایه با آویز های نامتقارن نمای زیبایی را به این مدل لباس ‌ها می ‌بخشد.

 • گردنبند مناسب لباس‌ های دارای یقه دراپه

به دلیل دراماتیک بودن لباس‌ هایی که دارای یقه‌ های دراپه هستند بهتر است از گردنبند های دارای آویز کوچک، ظریف و کوتاه استفاده شود. گردنبند های چسبان و خیلی بلند در این نوع یقه ظاهر زیبایی نداشته و شما می‌ توانید حتی به ‌جای استفاده از گردنبند، از گوشواره ‌های متناسب با این نوع یقه استفاده نمایید.

 • گردنبند مناسب لباس ‌های دارای یقه پیراهنی و مردانه

در لباس‌ های دارای یقه‌ پیراهنی و مردانه که استایل آن‌ ها ساده و اسپرت است، استفاده از گردنبند های ساده و ظریف مناسب بوده و همچنین با لباس‌ های دارای یقه مردانه به‌ دنبال زیورآلات و سرویس ‌های طلا نروید. زیرا گردنبند های متناسب با این‌ گونه یقه بدلیجات ساده و اسپرت می باشد.

 • گردنبند متناسب با لباس ‌های دارای یقه شلوغ و کار شده

اگر لباس شما دارای یقه‌ های کار شده با سنگ، منجوق و غیره است، از به کار بردن گردنبند های شلوغ با نگین‌ های درشت اجتناب کنید. به دلیل پر زرق‌ و برق بودن یق ه‌های کار شده، استفاده از گردنبند های نگین دار مناسب نبوده و علاوه‌ بر نمایان نبودن گردنبند، ظاهر شلوغی را جلوه می ‌نماید. همچنین می ‌توانید به ‌جای استفاده از گردنبند از گوشواره‌ های متناسب با استایل خود استفاده نمایید.

 • لباس‌های دارای یقه مربعی خشتی

استفاده از گردنبند های کوتاه ‌تر از یقه در این نوع استایل ها مناسب بوده و آویز آن باید کمی بالاتر از خط یقه قرار بگیرد تا ظاهری زیبا و منحصر به ‌فرد را به وجود آورد.

 • لباس‌ های دارای یقه بسته

بعضی از لباس‌ های مجلسی و لباس‌ های روزانه دارای یقه‌ های بسته هستند. گردنبند هایی که برای این نوع از یقه‌ ها توصیه می‌ شود، گردنبند های ظریف با زنجیر های نازک است. استفاده از گردنبند های شلوغ با آویز های درشت‌ در این نوع استایل جلوه و ظاهر خوبی نداشته و طول گردنبند باید به‌گونه ‌ای باشد که فاصله آن تا یقه رعایت شده و نه زیاد بلند و نه زیاد کوتاه باشد.

علاوه ‌بر فرم یقه لباس، فاکتورهای دیگری چون نوع گردن، فرم بالاتنه، رنگ پوست و نوع استایل در انتخاب زیورآلات به خصوص انتخاب گردنبند ها مهم بوده و نقش بزرگی را در ست کردن آن‌ ها به‌ عهده دارند.

مطالعه مقاله نحوه ست کردن بدلیجات با لباس می تواند کمک کننده باشد.

بنابراین برای خرید گردنبند مناسب با انواع یقه حتماً به نوع لباس، جنس و همچنین رنگ لباس توجه کرده‌ و گردنبندی را که متناسب با استایل خود است، انتخاب نمایید.

جهت خرید گردنبند بدلیجات و سایر بدلیجات عمده و اصل می ‌توانید به فروشگاه آسیا استار واقع در بازار تهران مراجعه نموده و انواع زیورآلات را در رنگ ‌ها و طرح ‌های متنوع و به ‌روز دنیا را مشاهده و خریداری نمایید.

در صورت ارتباط با شرکت آسیا استار (نمایندگی رسمی بدلیجات ژوپینگ در ایران) و اطلاع از محصولات این مجموعه تنها کافیست با شماره 02144600497 تماس حاصل نموده و یا به شبکه ‌های اجتماعی آسیا استار مراجعه نموده و تمامی محصولات را مشاهده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
×

 asiastarjewelry

×