زیورآلات مردانه و قوانین استفاده از آن ها

زیورآلات مردانه

با وجود پیشرفت در صنعت مد و استایل و گسترش فرهنگ ‌ها و همچنین پذیرش تفاوت‌ ها، هنوز هم برخی افراد با شنیدن زیورآلات و بدلیجات به یاد بانوان افتاده و استفاده از آن‌ ها را فقط مختص به زنان می ‌دانند. در این خصوص باید گفت مصرف‌کنندگان زیورآلات در فرهنگ‌ های مختلف فقط زنان نبوده و بلکه بسیاری از مردان از زیورآلات مردانه مختلف مطابق با استایل های خود استفاده می‌ کنند.

استفاده از زیورآلات در مردان، از گذشته ‌های دور تا به امروز بسیار مرسوم بوده به‌ طوری‌ که در نقاشی‌ های به ‌جامانده در مصر و یونان باستان، تصویر مردانی که دارای گردنبند و دستبند هستند کشیده ‌شده و این حاکی از آن است که استفاده از این زینت ‌ها در زمان های گذشته نشان ‌دهنده جایگاه و قدرت آن ‌ها بوده‌ است.

قوانین استفاده از انواع زیورآلات مردانه

زیورآلات مردانه اگر درست و به‌ جا انتخاب ‌شده و استفاده شوند، می‌ توانند استایل آن‌ ها را بسیار جذاب و منحصر به ‌فرد کرده و نمایی خاص از ظاهر آن ‌ها را ایجاد کنند. همان‌طور که قوانینی در نحوه انتخاب زیورآلات برای بانوان وجود دارد، قانون ‌هایی هم در راستای انتخاب و نحوه استفاده از بدلیجات و زیورآلات برای آقایان وجود دارد که در ادامه به بررسی هر یک از آن ‌ها خواهیم پرداخت.

قوانین استفاده از ساعت ‌های مچی برای آقایان

یکی از محبوب ‌ترین و پراستفاده ترین زیورآلات مردانه، استفاده از انواع ساعت ‌های مچی توسط آقایان است. استفاده از ساعت در آقایان گزینه مناسبی برای کسانی است که علاقه خاصی به استفاده از دستبند و گردنبند نداشته و تنها استفاده از یک ساعت مچی را به ‌عنوان اکسسوری ترجیح می ‌دهند. اکثر آقایان در اکسسوری های خود دارای یک ساعت برای استایل‌ های روزمره و یک ساعت جهت میهمانی‌ های رسمی و مجالس خاص می باشند.

البته ناگفته نماند که ساعت‌ های هوشمند هم چندی است که به اکسسوری های آقایان و بانوان اضافه ‌شده و جایگاه ویژه ‌ای در تشکیل استایل آن‌ ها به وجود آورده اند.

ساعت‌ های مچی مردانه در طرح‌ه ا، رنگ ‌ها و برند های گوناگونی در بازار وجود داشته و آقایان می‌ توانند مطابق با سلیقه خود هر کدام از آن ‌ها را انتخاب کرده و استفاده نمایند. مهم‌ترین قانون در استفاده از ساعت ‌های مچی بستن آن ‌ها در دست غیر اصلی است. به این صورت که اگر شما راست‌ دست هستید، ساعت را باید در مچ چپ بسته و اگر چپ ‌دست هستید ساعت را باید در مچ راست ببندید. همچنین اگر مچ دستانتان نازک است از ساعت ‌های متوسط و باریک استفاده کرده و اگر مچ دست‌ های شما تنومند است از ساعت‌ های بزرگ با بندهای ضخیم استفاده کنید.

در قوانین استفاده از ساعت ‌های مچی روزمره باید گفت که بهتر است که از ساعت ‌های دارای صفحه گرد با بند های ساده و عقربه هایی که نشان‌دهنده تقویم، قطب نما و غیره هستند استفاده شوند. همچنین جنس بند ساعت ‌ها باید به‌گونه ‌ای باشد که در استفاده ‌های روزمره آسیب‌ ندیده و دچار زنگ‌ زدگی و یا پارگی نشوند.

استفاده از بندهای ضد زنگ و یا چرمی بسیار کارآمد بوده و رنگ آن‌ ها به دلیل کاربرد روزانه آن‌ ها باید طوری انتخاب شود که با انواع استایل ها ست شوند. رنگ ‌های مشکی، طلایی، نقره ‌ای و یا استیل جزء رنگ ‌های ارائه ‌شده در ساعت ‌های مچی روزانه آقایان می‌ باشند.

یکی از قوانین استفاده از ساعت ‌های لوکس در آقایان، به کار بردن ساعت‌ هایی با صفحات ساده و کمترین عقربه هست. ساعت ‌های لوکس دارای صفحه ‌های متوسط با بند های ساده و همچنین کمترین عقربه با هک برند ساعت بوده و معمولاً به رنگ‌ های طلایی و نقره‌ ای عرضه می‌ شوند.

قوانین استفاده از گردنبند برای آقایان

استفاده از گردنبند توسط آقایان دارای قوانین متعددی است که یکی از این قوانین انتخاب آن‌ ها متناسب با اندام خود است. اگر لاغر بوده و گردن لاغری دارید استفاده از گردنبند های ظریف برای شما مناسب بوده و اگر گردن پهنی دارید می ‌توانید از زنجیر های پهن از جنس طلا یا نقره استفاده نمایید.

برای استایل ‌های تابستانه و همراه با تی ‌شرت، می ‌توانید از گردنبند های کوتاه با زنجیر نازک استفاده کرده و یا زنجیر را به داخل یقه پیراهن برده تا فقط قسمت کوچکی از آن نمایان شود.

برای استایل ‌های گرم و هودی، می ‌توانید از زنجیر های بزرگ و بلند بر روی پیراهن خود استفاده کنید.

استفاده از زنجیر های ارزان‌ قیمت و فیک برای آقایان به‌ هیچ‌ عنوان گزینه مناسبی نخواهد بود. زیرا علاوه‌ بر جلوه دادن ظاهری نادرست، ظرافت و درخشندگی زیورآلات مارک و طلا و نقره را نخواهند داشت. گردنبند هایی با زنجیر های متوسط و کلاسیک برای استفاده روزمره آقایان بسیار مناسب بوده و می ‌توان گفت با هر تیپ و استایلی همخوانی داشته و می ‌شود از آن ‌ها حتی در مراسم ‌های رسمی نیز استفاده کرد.

قوانین استفاده از دستبند برای آقایان

یکی دیگر از اکسسوری های جذاب میان آقایان، انواع دستبند است. دستبند ها جایگاه ویژه‌ ای در زیورآلات مردانه داشته‌ و بیشتر مردان جوان از آن ‌ها به ‌عنوان اکسسوری دست و ست آن ‌ها با انواع ساعت‌ استفاده می ‌کنند. دستبند های مردانه در طرح ‌ها، رنگ‌ ها و جنس‌ های متفاوتی چون سنگی، چرمی، فلزی و غیره وجود داشته و دارای تنوع بی ‌شماری هستند. دستبند های سنگی مردان اغلب از سنگ ‌های اصل ساخته‌ شده و استفاده از آن‌ ها باید به ‌گونه‌ای باشد که با استایل شما همخوانی داشته و کانون توجه نبوده بلکه تکمیل‌ کننده تیپ شما باشد.

استفاده از دستبند های لوکس و گران ‌قیمت مناسب برای استایل ‌های روزمره نبوده ولی دستبند های چرمی که تلفیقی از چرم و فلزاتی چون طلا و نقره می‌ باشند، هم در مراسم‌ های رسمی و هم در مراسم ‌های غیررسمی قابل‌ استفاده هستند. اگر مچ دستتان پهن است می ‌توانید از دستبند های پهن استفاده کرده و اگر مچ دستان لاغری دارید استفاده از دستبند های باریک برای شما مناسب است. همچنین استفاده از دستبند های چوبی جایگاه خود را در استایل آقایان داشته و باید با تیپ‌ های خاصی ترکیب و استفاده شوند.

قوانین استفاده از انگشتر در آقایان

استفاده از انگشتر در میان مردان بسیار محبوب بوده و از مرسوم‌ ترین آن‌ ها می ‌توان به انگشتر های ازدواج و یا حلقه ازدواج اشاره کرد. استفاده از تعداد انگشتر و انتخاب آن‌ ها در طرح ‌ها و سایز های گوناگون کاملاً مناسب با سلیقه افراد بوده ولی استفاده از آن ‌ها دارای قوانین خاصی است.

افرادی که دارای انگشت ‌های کوتاه و کشیده‌ ای هستند، بهتر است از انگشترهای متوسط و مردانی که دست ‌های بزرگی دارند، به کار بردن از انگشترهای بزرگ و پهن برای آن‌ ها مناسب خواهد بود.

اگر در انتخاب تعداد انگشتر و استفاده از آن‌ ها دچار سردرگمی شده‌اید، ما به شما استفاده از یک انگشتر در هر دست را پیشنهاد می ‌کنیم. در انتخاب رنگ زیورآلات به ‌خصوص انگشتر ها با سایر زیورآلات، بهتر است از زیورآلات هم‌ رنگ استفاده‌ شده تا ظاهری جذاب و منحصر به ‌فردی را خلق کنید.

قوانین استفاده از گوشواره در آقایان

استفاده از گوشواره در میان مردان در ایران آن ‌چنان مرسوم نبوده و فقط برخی از مدلینگ ها و پسرهای جوان برای استایل ‌های خیابانی خود از گوشواره استفاده می ‌کنند.

جالب است بدانید اولین تاریخچه استفاده از گوشواره در گذشته مربوط به آقایان بوده که نشان‌ دهنده ثروت، جایگاه و قدرت مردان بوده ‌است که به ‌تدریج زنان هم به استفاده از آن ‌ها روی‌ آورده و از گوشواره به‌ عنوان زینت گوش خود استفاده می ‌کنند. پیشنهاد ما به آقایان برای استفاده از گوشواره، به کار بردن گوشواره‌ های ظریف و در رنگ ‌های تیره بوده و حتی بسیاری از مردان از تک گوشواره در یک گوش خود استفاده می ‌کنند. همچنین گوشواره‌ های میخی و ساده گزینه مناسبی برای استایل‌ های روزمره و رسمی آقایان می ‌باشند.

قوانین استفاده از دکمه سردست برای آقایان

دکمه سردست تنها اکسسوری انحصاری برای آقایان بوده و مردان از آن ‌ها برای مجالس و پیراهن‌ های رسمی خود استفاده می‌کنند. استفاده از سردست های طلایی، سفید و رنگ‌ های صدفی در ابعاد مربعی و گرد برای آقایان بسیار مناسب بوده و با هر استایل رسمی هماهنگ می ‌باشند.

شرکت بازرگانی آسیا استار، به عنوان یک مجموعه بزرگ و معتبر در زمینه بدلیجات و زیورالات، ارائه ‌دهنده انواع زیورآلات مردانه اصل و ارجینال از برند های مطرح جهانی است. این شرکت علاوه ‌بر پخش زیورآلات به‌ صورت عمده، به‌ صورت تکی هم محصولات خود را به مشتریان ارائه داده و بدلیجات و زیورآلات خود را با تضمین به عرضه می ‌رساند.

شما میتوانید جهت بازدید از محصولات این فروشگاه در ایام کرونا، به شبکه ‌های مجازی این مجموعه مراجعه کرده و انتخاب ‌های خود را به‌ صورت آنلاین ثبت و سفارش داده و در کمترین زمان تحویل بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
×

 asiastarjewelry

×