راهنمای تعیین سایز انگشتر و حلقه

سایز انگشتر

یکی از پرکاربردترین زیورآلات که اکثریت افراد از آن استفاده می ‌کنند، انگشترها و حلقه می‌ باشند. انگشتر از فلزات و آلیاژهای متفاوتی همچون طلا، نقره، تیتانیوم، برنج، مس و غیره ساخته‌  شده و دارای طرح ‌ها و مدل‌ های بسیار شیک و خارق‌ العاده ‌ای می ‌باشند. شاید برای شما هم اتفاق‌ افتاده باشد که در هنگام خرید انگشتر به صورت اینترنتی و یا خرید آن به‌ عنوان کادو و هدیه، در تعیین سایز انگشتر متناسب با اندازه دقیق انگشت با مشکل مواجه شده و از خرید آن منصرف شده ‌اید.

ما در این مقاله قصد داریم که شما را با انواع روش‌ های تعیین نمودن سایز انگشتر آشنا کرده و هر کدام را به‌ صورت مجزا بررسی نماییم. قبل از آموزش روش ‌های تعیین سایز انگشتر، بهتر است به نکاتی قبل ‌از اندازه‌ گیری انگشتر، توجه کرده و سپس به راه ‌های مشخص کردن سایز انگشتر بپردازیم.

نکات اندازه ‌گیری سایز انگشتر

قبل‌ از آشنایی با راه و روش‌ های اندازه ‌گیری سایز انگشتر، بهتر است که به نکاتی توجه داشته تا دقیق ‌ترین اندازه را تعیین نمایید. ازجمله این نکات می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 درهنگام اندازه ‌گیری انگشتان خود، انگشتی را اندازه‌ گیری نمایید که می ‌خواهید انگشتر و یا حلقه را در آن بیندازید.

بهترین زمان برای اندازه‌ گیری سایز انگشتان خود بعد ازظهر است، بنابراین در انتهای روز و در هوای گرم سایز انگشت را برای خرید انگشتر تعیین نمایید.

سایز انگشتر خود را باید طوری تعیین کنید که نه آنقدر کوچک باشد که از انگشت عبور نکرده و به اندازه‌ ای راحت باشد که از برآمدگی‌ های انگشت به‌ سادگی عبور کرده ولی از انگشت نیوفتد.

اندازه گیری انگشت خود را برای انتخاب انگشتر مناسب، چندین‌ بار انجام دهید و اگر در آخر کار در تعیین سایز انگشت دچار شک شدید، سایز انگشت را مجددا اندازه‌ گیری کرده و سپس بزرگترین سایز را انتخاب نمایید.

در زمانیکه دست و انگشتان شما سرد است، بهتر است که سایز انگشتر خود را اندازه ‌گیری نکنید. زیرا در این شرایط فشارخون کم و پایین بوده و به‌ همین دلیل سایز دقیق انگشت جهت خرید انگشتر مناسب نخواهد بود.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که سایز انگشتان دست اصلی شما که با آن می ‌نویسید، نیم سایز از دست دیگر شما بزرگ ‌تر می‌ باشد.

سایز انگشترها بین ۳ تا ۹ بوده و سایز انگشتر در زنان عموماً بین ۵ تا ۷ می ‌باشد. که سایز ۶ جزء سایزهای بسیار محبوب برای انگشتر در بانوان است.

سایز انگشترهای مردانه بین ۸ تا ۱۴ بوده و بیشترین سایز انگشتری که توسط آقایان خریداری می ‌شوند بین 8 تا 10.5 است. همچنین محبوب ‌ترین سایز انگشتر در آقایان سایز ۹ می ‌باشد.

درهنگام تعیین سایز انگشتر برای خرید، از انگشتری برای اندازه‌ گیری استفاده کنید که مشابه با انگشتری باشد که قصد خرید آن را دارید. برای مثال انگشتر هایی که دارای رکابی عریض‌ تر هستند، با انگشتر هایی که دارای همان سایز ولی با پایه حلقه ظریف می ‌باشند، تنگ ‌تر است.

در کشورهای گوناگون به دلیل ویژگی‌ های فیزیکی متفاوت، سایزهای مختلف انگشتر استفاده می ‌شود. ولی سایز هایی که در ایران مورد استفاده قرار می ‌گیرند سایزهای استاندارد آمریکایی می باشند.

درصورتی‌ که می ‌خواهید انگشتر را برای هدیه و یا کادو برای شخصی خریداری نمایید، بهتر است که یکی از انگشترهای او را داشته و مطابق با آن انگشتر با سایز درست را خریداری نمایید.

روش‌ های تعیین سایز انگشتر

روش‌ های گوناگونی برای تعیین سایز انگشتر وجود دارند که به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

  • روش اول

برای تعیین سایز انگشتر، ابتدایی ‌ترین روش به این صورت است که به وسیله یک متر خیاطی، قطر داخلی انگشتر و یا هر حلقه را اندازه‌ گیری کرده و سپس اندازه بدست ‌آمده را با جدول سایز حلقه مقایسه کرده و سایز انگشتر مناسب را به دست آورید.

  • روش دوم

روش بعدی تعیین سایز انگشتر، اندازه‌ گیری قطر داخلی انگشتر متناسب با اندازه انگشت شما می‌ باشد. همچنین این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بزرگترین قطر داخلی انگشتر را مدنظر قرار دهید. برای اینکار می‌ توانید به وسیله یک خط ‌کش، بزرگترین قطر حلقه را اندازه‌ گیری کرده و مطابق با جدول تعیین‌ شده برای سایزهای گوناگون، سایز انگشتر خود را به ‌طور دقیق بیابید.

  • روش سوم

در این روش با استفاده از پارچه و یا یک نوار کاغذی سایز انگشت خود را گرفته و طول نوار یا پارچه را با خط ‌کش اندازه‌ گیری کرده و سپس مطابق با جدول استاندارد سایز انگشتر، سایز دقیق انگشتر خود را تعیین نمایید.

  • روش چهارم

در روش چهارم می ‌توانید سایز انگشتان خود را برای خرید انگشتر موردنظر، توسط نوارهای پلاستیکی که در جواهر فروشی ‌ها وجود دارند اندازه‌ گیری کنید و انگشتر متناسب با انگشت خود را خریداری نمایید. در این روش انگشت خود را در داخل حلقه نواری شکل برده و نوار را کشیده تا اندازه انگشتان شما شود. توجه داشته باشید که سایز انگشتر همانطور که گفته شد نباید زیاد از حد تنگ و نباید بیش ‌از اندازه آزاد باشد.

  • روش پنجم

بسیاری از فروشندگان زیورآلات و جواهرات برای تعیین سایز انگشتر از حلقه‌ های سایز انگشتر استفاده می‌ کنند که این یکی از روش‌ های ساده و بسیار پرکاربرد است. در این روش تعدادی حلقه برای تعیین سایز انگشتر مشخص شده‌ اند که این حلقه‌ ها به مشتری ارائه‌شده تا متناسب ‌ترین انگشتر را مناسب با سایز انگشت خود انتخاب کرده و خریداری نمایند. این نوع از اندازه‌ گیری به ‌طور معمول برای انگشترهای ساخته‌ شده از طلا بوده و انگشترهای نقره دارای سایزبندی های متفاوتی هستند

راهنمای کاملتری از نحوه اندازه گیری سایز بدلیجات را در مقاله مربوطه بخوانید.

 کدام انگشتر برای انگشت‌ ها مناسب است؟

استفاده از حلقه ‌های کوچک برای انگشتان میانی مناسب ‌تر است. زیرا به کار بردن از انگشتان میانی در طول روز بسیار زیاد بوده و به‌ همین دلیل استفاده از انگشترهای بزرگ، دست‌ و پاگیر می ‌باشد. همچنین انگشترهای بزرگ برای انگشت‌های کوچک بهتر بوده و به دلیل اینکه این انگشت به‌ عنوان یک انگشت آزاد در کنار انگشت حلقه میباشد، استفاده از انگشترهای بزرگ ظاهر زیبایی را خلق می ‌نماید.

به کار بردن از انگشترهای نامزدی و حلقه ازدواج در انگشت حلقه بوده و در دست چپ استفاده می ‌شود. در گذشته افراد برای نشان ‌دادن ثروت و قدرت خود، از انگشترهای نگین دار و بزرگ در انگشت اشاره استفاده می ‌کردند. به‌ همین دلیل امروزه هم استفاده از انگشترهای بزرگ در انگشت اشاره و شصت بسیار رواج داشته و سبب دیده شدن و جلوه بیشتر انگشترها می‌ شود.

آسیا استار تنها نمایندگی رسمی بدلیجات ژوپینگ در ایران بوده و دارای انواع زیورآلات و بدلیجات می ‌باشد. متقاضیان گرامی می توانند برای راهنمایی و مشاوره برای خرید هرگونه بدلیجات عمده، از طریق راه های ارتباطی با بخش کارشناسی فروش مجموعه در تماس باشند.

شما می ‌توانید تنوع محصولات این مجموعه را در شبکه اجتماعی آسیا استار مشاهده کرده و بدلیجات خود را به‌ صورت آنلاین و حضوری خریداری نمایید. تمامی انگشترهای عرضه‌ شده در آسیا استار دارای رنگ ثابت و ضد حساسیت بوده و از برترین برندهای جهانی می‌ باشند.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
×

 asiastarjewelry

×