گردنبند چندلایه و چندرشته

گردنبند چند لایه

 از زمان‌ های گذشته تا به امروز، یکی از پرمصرف ‌ترین و محبوب ‌ترین زیورآلات استفاده ‌شده توسط زنان و مردان گردنبند ها هستند. گردنبندها از متریال‌ های گوناگونی ساخته‌ شده و در طرح ‌ها و اشکال متنوعی در بازار عرضه می ‌شوند که گردنبند چندلایه و چند رشته از جمله محصولات نوین و زیبا در بین انواع گردنبند است. امروزه با گسترده شدن دنیای بدلیجات و زیورآلات، از فلزاتی چون نقره، مس، برنج، تیتانیوم، استیل و غیره و همچنین از متریال‌ های دیگری چون چرم نیز در ساخت گردنبند بدلیجات استفاده می ‌شود.

استفاده از گردنبند به ‌عنوان زیورآلات هیچ ‌گونه محدودیت جنسیتی و سنی نداشته و تمامی افراد در رده سنی های گوناگون می ‌توانند از انواع گردنبندها مطابق با سلیقه خود استفاده‌ کنند. در گذشته گردنبندها به ‌عنوان نشانه ‌ای از جایگاه، شغل، اعتقادات و غیره استفاده می‌ شد ولی در دنیای امروزی افراد هر یک از مدل ها را که بخواهند بدون در نظر گرفتن معنای آن از گردنبندها استفاده کرده و به‌ عنوان زینت بخشیدن به استایل خود، آن‌ ها را به گردن می ‌اندازند. گردنبندها در انواع گوناگونی مانند گردنبندهای زنجیر کوتاه، زنجیر بلند، گردنبندهای ضخیم و نازک وجود داشته و افراد آن‌ها را به‌ صورت تک و یا چند گردنبند با هم استفاده می ‌کنند.

استفاده از چند گردنبند به‌ طورهم ‌زمان در استایل افراد دارای قوانین و نکاتی بوده که در ادامه به بررسی این نکات پرداخته و آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

گردنبندهای چند رشته

گردنبند چند رشته و یا چند لایه به چند زنجیر گفته می ‌شود که هم ‌زمان و به‌ صورت یکجا استفاده‌ شده و دارای نمایی بسیار جذاب و شیک هستند. استفاده از گردنبندهای چندرشته ‌ای بسیار سلیقه‌ ای بوده و افراد بنا بر استایل و سلیقه خود ترکیب آنها را انتخاب کرده و استفاده می‌ کنند. اگر به دنیای مد علاقه داشته و به استایل‌ های امروزی دقت کرده باشید، خواهید دید که به کار بردن گردنبندهای چند لایه بسیار در بین افراد ترند شده و کسانی که با پیشرفت مد و استایل زیورآلات خود را انتخاب می ‌کنند، از چندین بدلیجات مانند چند دستبند، چند انگشتر و یا چند لایه گردنبند استفاده کرده و ظاهری جذاب و خلاقانه ‌ای را به وجود می ‌آورند.

نکات مهم در استفاده از گردنبند چند لایه

استفاده از این نوع از اکسسوری ملزم به رعایت برخی نکات است که عبارتنداز:

 • رعایت فاصله

یکی از نکات بسیار قابل‌ توجه در استفاده و انداختن گردنبندهای چند لایه، رعایت فاصله بین زنجیر گردنبندها است.رعایت فاصله‌ های کوتاه و بلند در میان گردنبندها می‌ تواند ظاهری بسیار زیبا را به وجود آورده و سبب نمایش بهتر آنها شود. همچنین برای این منظور می‌ توانید از ۳ یا ۴ زنجیر استفاده کرده و فاصله میان آنها را رعایت کنید. در صورت استفاده از زنجیرهای دارای طول یکسان، سبب می‌ شود که زنجیره‌ ها در یکدیگر پیچ‌ خورده و آویز گردنبند و زنجیرها به‌ درستی دیده نشده و سبب نمایی بسیار شلوغ و نامناسب شود. به‌ همین دلیل لازم است که در انداختن گردنبندهای چند رشته فاصله میان آنها را رعایت کنید.

 • به کار بردن خاص‌ ترین گردنبند

در استفاده از گردنبندهای چند رشته، سعی کنید زیباترین گردنبند را به‌عنوان کوتاه ‌ترین زنجیر و نزدیک به گردن خود استفاده کنید. به کار بردن زیباترین گردنبند در نزدیکی گردن خود علاوه‌ بر زیبایی و بخشیدن جلوه‌ای خاص به گردنبندها، سبب خاص ‌تر و منحصر به‌ فرد ترین استایل در شما می‌ شود.

 • اعداد فرد

استفاده از گردنبندهای چند لایه محدودیت خاصی در تعداد زنجیر به‌ کار رفته در آن را نداشته و افراد می‌ توانند بنابر سلیقه خود از هر تعداد گردنبندی استفاده کنند. ولی تجربه و آمارها نشان می‌ دهند که به کار بردن گردنبندهای با تعداد زنجیر فرد بسیار رایج ‌تر بوده و افراد سعی می‌ کنند تعداد زنجیرها را در عدد فرد انتخاب‌ کنند. به‌ همین دلیل زنجیرهای چند لایه ۳ یا ۵ عددی در بین زیورآلات مصرفی بسیار پرکاربرد بوده و محبوب‌ تر است.

 • ترکیب استایل ‌و جنس مختلف

شما می ‌توانید در هنگام انتخاب گردنبندهای چند لایه از هر استایل و ترکیبی استفاده کرده و بر گردن خود بیندازید. برای مثال افراد می ‌توانند به‌ راحتی گردنبند هایی از جنس طلا را با گردنبندهای نقره و یا چوکر با آویزهای متفاوت و یا آویزهایی که با یکدیگر همخوانی دارند را استفاده کرده و ظاهری جذاب را خلق نمایند. در استفاده از گردنبندهای چند رشته امکان انتخاب و ترکیب زنجیرهای ساده با آویزهای ظریف، زنجیر های کنفی، زنجیرهای مرواریدی و همچنین زنجیرهای الماس ‌نشان وجود داشته و بنا بر استایل و سلیقه انتخاب ‌شده و استفاده می ‌شوند.

 • توجه به خط لباس

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در انتخاب طول گردنبندهای چند لایه، توجه به خط لباس و خط گردن است. اگر لباسی دارای یقه بسته باشد، استفاده از گردنبندهای کوتاه بهتر بوده و اگر لباس دارای یقه‌ باز باشد، می‌ توان از گردنبندهای بلند با فاصله‌ های معین استفاده کرد.

 • گردنبندهای چوکر

گردنبندهای چوکر به گردنبندهایی گفته می ‌شود که دارای زنجیر کوتاه‌ تری نسبت‌ به دیگر گردنبندها هستند و به‌عنوان اولین گردنبند در زنجیرهای چند رشته مورد استفاده قرار می‌ گیرد. به کار بردن از گردنبندهای چوکر در استایل خود، یک سبک مینیمال و شیک را به وجود آورده و به‌ طور معمول از آنها به‌ صورت ساده و ظریف استفاده می ‌شوند. افراد می ‌توانند از گردنبندهای چوکر در جنس طلا یا نقره به‌ عنوان اولین گردنبند استفاده کرده و گردنبندهای دیگر را با رعایت فاصله با آن ترکیب کنند.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که گردنبندهای چند رشته تنها مختص به چندین گردنبند نبوده بلکه استفاده از تعداد ۲ گردنبند نیز شامل گردنبندهای چند رشته می‌ شود.

 • گردنبندهای برعکس

یکی دیگرازموارد گردنبندهای چند رشته ‌ای، گردنبندهای برعکس است. به این مضمون که این گردنبندها برای لباس‌ هایی طراحی شده ‌اند که پشت باز بوده و افراد می ‌توانند به ‌جای استفاده از گردنبندهای چند لایه در گردن در نمای روبرو، آنها را از پشت گردن آویزان کرده و با طول‌ های مختلف آنها را ترکیب نمایند. این مدل استفاده از گردنبندها برای لباس‌ های شب و لباس عروس پشت‌ باز بوده و بسیار شیک می ‌باشند.

قوانین استفاده از گردنبند چند لایه

در لایه اول گردنبندهای چند رشته بهتر است که از گردنبندهای ظریف و ساده استفاده کنید. انتخاب اولین لایه گردنبند بسیار سلیقه ‌ای بوده و برخی افراد از گردنبندهای طلا برای ظاهر شیک‌ تر استفاده کرده و برخی هم گردنبندهای چوکر مروارید را به‌ عنوان لایه اول انتخاب می کنند.

لایه دوم گردنبند دارای فاصله ‌ای بین  2.5تا 5 سانتی ‌متر از لایه اول بوده و به‌ عنوان هسته گردنبندهای چند لایه بشمار می ‌آید.

انتخاب گردنبند لایه دوم نیز بسیار سلیقه‌ ای بوده و می ‌توان از مدل‌ های ظریف یا ضخیم وهمچنین زنجیرهای نقره یا طلا استفاده کرد.

لایه سوم گردنبندهای چند لایه به ‌عنوان بلند ترین لایه به کار برده شده و می ‌توان در آنها از پلاک ‌های درشت و یا سنگی استفاده کرده و یا می‌ توان از یک زنجیر ساده برای این ترکیب به کاربرد.

باید این نکته را نیز توجه داشته باشید که استفاده از گردنبندهای چند لایه برای لباس‌ های ساده و یا خلوت مناسب بوده و ترکیب آنها با لباس‌ های شلوغ و طرح ‌دار مناسب نیست.

باز کردن گره گردنبند چند رشته

یکی از بزرگ ‌ترین مشکلاتی که در استفاده از گردنبندهای چند لایه برای افراد به وجود می ‌آید، گره خوردن زنجیرها به یکدیگر است. استفاده از روغن بچه، سوزن یا سنجاق و همچنین پودر بچه در باز کردن زنجیرها بسیار کارآمد بوده و به‌ راحتی می ‌توانید زنجیر ها را از یکدیگر جدا نمایید.

شرکت آسیا استار تنها نمایندگی رسمی بدلیجات ژوپینگ در ایران بوده و دارای انواع زیورآلات و بدلیجات برند در مجموعه خود می ‌باشد. تمامی محصولات این مجموعه ضد حساسیت بوده و به‌ هیچ‌ عنوان تغییر رنگ نداده و از مارک‌ ها و برندهای مطرح جهانی می ‌باشند. مشتریان می ‌توانند برای مشاهده گردنبندهای چند لایه از مدل های این مجموعه به صورت حضوری در ادرس درج شده در سایت و یا مدل های موجود در سایت مراجعه کنند.

2 دیدگاه

  • سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز، گردنبند های برند ژوپینگ بر اساس آخرین مد روز طراحی شده و با بالاترین کیفیت، بدون حساسیت و تغییر رنگ می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
×

 asiastarjewelry

×